Ankara: Başkentte Gol Sesi Çıkmadı

Turkcell Süper Ligi'nin 16. Haftasında Ankaraspor ile Beşiktaş Arasında Oynanan Karşılaşmada Gol Sesi Çıkmadı. Bu Sonuçla Ankaraspor, Süper Lig'in En Az Yenilen Takımı Ünvanını Sürdürürken, Beraberlik Sayısını 11'e Çıkardı.

Ankara: Başkentte Gol Sesi Çıkmadı

Turkcell Süper Ligi'nin 16. haftasında Ankaraspor ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmada gol sesi çıkmadı. Bu sonuçla Ankaraspor, Süper Lig'in en az yenilen takımı ünvanını sürdürürken, beraberlik sayısını 11'e çıkardı.

Ankaraspor Kulübü Başkanı Hilmi Gökçınar, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, beraberliklerine bir yenisini daha eklediklerini belirterek, "Takım olma yolunda iyi adımlar atmaya devam ediyoruz. Bugün iyi bir mücadele sergiledik. Böyle maçlarda yenemiyorsan yenilmeyeceksin. Aldığımız sonuçlarla beraberlik rekoruna gidiyoruz" diye konuştu.

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Eren, Başkent'e kazanmak için geldiklerini, ancak yakaladıkları pozisyonları değerlendiremeyerek berabere kaldıkları için üzgün olduklarını söyledi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, aldıkları beraberlikten dolayı üzgün olduğunu ifade ederek, "Ankara'ya kazanmak için gelmiştik, ama bunu başaramadık. Son dakikalarda 2 takım da çok önemli pozisyonları değerlendiremedi. Takımın performansından memnunum. Ankaraspor, çok iyi organize olan ve rakibe hiç boşluk bırakmayan iyi bir takım. Ligde yarın çok önemli bir derbi maçı var. Bu maçın sonunda Fenerbahçe ile aramızın daha da açılmamasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Fransız teknik adam, basında Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ile aralarının açık olduğuna dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını kaydederek, "Başkan Yıldırım Demirören ile aramda bugüne kadar hiçbir problem olmadı ve bugün de yok. Daha bu sabah başkanla buluştuk ve 2 saat kahvaltı ettik. İkimiz de basında çıkan bu tür haberlere şaşırıyoruz" dedi.

Tigana, konuya ilişkin bir soru üzerine, Yıldırım Demirören ile yaptıkları kahvaltıda transfer konularını da konuştuklarını kaydetti. Jean Tigana, basında hakkında çıkan haberlere de büyük tepki göstererek, "Beni her zaman eleştirebilirsiniz. Ancak, benim dürüst olmadığım ve beni bir şerefsiz gibi gösteren yazıları kabul edemiyorum. Benim dürüstlüğüme gölge düşürecek yazılar yazılması için elde bir belge olması gerekir. Bu belge yoksa ortada hoş olmayan bir durum var demektir. Çıkan yalan haberlere gülüyorum" diye konuştu.

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise, sahada kıran kırana bir maç oynandığının altını çizerek, "Son dakikalardaki pozisyonlara bakınca 2 takım da 1 puana razı olmuş görüntüsü çizdi. Sahada çok zorlu, kıran kırana, sert ve güzel bir maç oynandı. Bizim takım savunmamız üst düzeydeyken ofansif anlamda pek başarılı olamadık. Beşiktaş'ta son maçlarına nazaran bugün daha iyi bir savunma yaptı. İki takımın maç kazanma şansına bakacak olursak, yüzde 51'e 49 Beşiktaş'a yakın gibiydi. Beşiktaş karşısında galip gelmek isterdik ama böylesine güçlü bir takımdan puan aldığımız için de mutluyum" ifadelerini kaydetti.

Kocaman, maçın hakemi Cem Deda'yı da eleştirerek, "Cem Deda, özellikle faul standartlarını tutturamadı, çok formsuzdu. Bugünkü formu kendisine yakışmadı. Birçok atağımız faul gerekçesiyle başlamadan kesildi" ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı futbolcular Koray Avcı ve İbrahim Toraman, Ankaraspor'a karşı iyi bir mücadele sergilediklerini ve son dakikada yakaladıkları pozisyonu değerlendiremeyerek sahadan 1 puanla ayrıldıkları için üzgün olduklarını söyledi.

Ankarasporlu futbolcular Muhammed Yoldaş, Hakan, Kürşat ve Bilal ise, sahada çok zorlu bir mücadele yaşandığı belirterek, Beşiktaş gibi bir takımdan puan aldıkları için mutlu olduklarını kaydetti.