Ankara: Başkent'te Papa'ya Silahlı Protesto

Ankara: Başkent'te Papa'ya Silahlı Protesto

Ankara'da, Papa'nın Sözlerine Tepki Göstererek Kiliseye Giren ve Elindeki Silahla Havaya Ateş Açan Şahıs Gözaltına Alındı.

Ankara: Başkent'te Papa'ya Silahlı Protesto

Ankara'da, Papa'nın sözlerine tepki göstererek kiliseye giren ve elindeki silahla havaya ateş açan şahıs gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Balgat'ta Nazar İşmerkezi yakınlarında bulunan Uluslararası Protestan Kilisesi'ne gelen Celalettin Konakçı isimli protestocu, elindeki silahla kiliseye girerek bağırmaya başladı. "Papa Türkiye'ye gelirse burayı uçururum" diyerek tabancayla havaya ateş açan Konakçı, olay yerine gelen sivil polisler tarafından etkisiz hale getirilerek, 10 Nisan Polis Karakolu'na götürüldü. Burada yapılan sorgunun ardından Konakçı, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Konya'dan geldiği ve işsiz olduğu belirlenen Konakçı'nın elindeki silahın kuru sıkı olduğu bildirildi.

Olayın ardından bir açıklama yapan kilise yetkilisi, Konakçı'nın normal bir şekilde kiliseye girdiğini ve daha sonra tabancayla havaya ateş açarak bağırmaya başladığını söyledi.

Kaynak: İHA