Ankara: Başkent'te Ambulans İsyanı

Ankara: Başkent'te Ambulans İsyanı

Ankara'da Ramazan Bayramı Dönüşü Bir Ailenin Yaşadığı Trafik Kazası Sonrası Ambulans İsyanı Yaşandı. Tarlaya Saçılan 5 Yaralı, Saatlerce Feryatlar İçinde Ambulans Gelmesini Bekledi.

Ankara: Başkent'te Ambulans İsyanı

Ankara'da Ramazan Bayramı dönüşü bir ailenin yaşadığı trafik kazası sonrası ambulans isyanı yaşandı. Tarlaya saçılan 5 yaralı, saatlerce feryatlar içinde ambulans gelmesini bekledi.

Edinilen bilgiye göre, Ramazan Bayramı'nı Gerede'nin Salur Köyü'nde geçirdikten sonra Ankara'ya dönen Aykut ailesinin fertleri, Ankara-İstanbul Otobanı Akıncılar Gişeleri yakınında trafik kazası geçirdi. Ankara istikametine giden Tahsin Aykut'un kullandığı 06 LSP 47 plakalı özel otomobil, Akıncılar Gişeleri'ni geçtikten sonra bilinmeyen bir nedenden dolayı kontrolden çıktı. Takla atan otomobil, yol kenarındaki tarlaya uçtu. Otomobilde bulunan Tahsin Aykut, Emine Aykut (43), Seher Aykut (19) ve Halil Koçak ile kimliği öğrenilemeyen 1 kadın yaralandı. Tarlanın çeşitli yerlerine saçılan yaralılar için kazayı farkeden görevli polislerce ambulans istendi. Polis ekiplerin ambulans istemesin ardından yaralılar acı içinde birbirlerine teselli olmaya çalışarak beklemeye başladı. Bu sırada yerde yatan yaralı sürücü, cep telefonuyla kazayı yakınlarına haber verdi. Polis ekipleri dakikalar geçmesine rağmen bir türlü ambulansın gelmemesi üzerine telsiz ve telefonla yardım isteğini yineledi. Bu sırada olay yerine gelen bir itfaiye ekibi, yangın ihtimaline karşı kaza yapan araçın akülerini söktü.

Kaza yerine ambulanstan önce gelen yaralıların çok sayıdaki yakınları ise manzara karşısında şok yaşadı. Yakınlarını teselli etmeye çalışan yaralı yakınları, ambulansın gelmemesine isyan etti.

1 saati aşkın süre yaşanan beklemenin ardından olay yerine gelen ambulans, durumu ağır olan yaralılara müdahale ederek takviye ambulans istedi. Olay yerine ikinci bir ambulansın gelmesinin ardından sedyelerle yola çıkarılan yaralılar ambulanslara konuldu. Yaralılar daha sonra Ankara'daki çeşitli hastanelere götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA