Ankara: Başbakan Erdoğan Taburcu Edildi...(2)

Ankara: Başbakan Erdoğan Taburcu Edildi...(2)

Kan Şekerinin Düşmesi Sonucu Hastaneye Kaldırılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taburcu Oldu.

Ankara: Başbakan Erdoğan Taburcu Edildi...(2)

Kan şekerinin düşmesi sonucu hastaneye kaldırılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, taburcu oldu.

AK Parti TBMM Grup Toplantısı'na giderken arabasında fenalaşarak Güven Hastanesi'ne kaldırılan Başbakan Erdoğan, 9 saat süren tedavinin ardından taburcu edildi. Gün boyu ilaç ve serum tedavisi uygulanan Başbakan Erdoğan, doktorların geceyi hastanede geçirmesi yönündeki tavsiyesine rağmen evinde dinlenmek isteyince taburcu edildi. Akşam saatlerinde eşi Emine Erdoğan ve küçük kızı Sümeyye Erdoğan'ın hastaneye gelmesinin ardından çıkış işlemleri başlatılan Erdoğan, saat 20.40 sıralarında tedavi gördüğü Güven Hastanesi'nden ayrıldı. Aşırı yorgunluk ve oruca bağlı olarak kan değerlerinde düşme yaşadığı kaydedilen Erdoğan'ın tüm tetkiklerinin normal çıktığı öğrenildi.

Başbakan Erdoğan'ın hastaneden ayrılışı sırasında bakanlar, milletvekilleri, danışmanlar ve parti personeli uzun kuyruklar oluşturdu. Kendisini bekleyen kalabalığın geçmiş olsun dileklerini kabul eden Erdoğan, bir grup çocuğun sürpriz karşılaması ile karşılaştı. Çankaya'da oturdukları öğrenilen ve ellerinde bahçeden topladıkları güller bulunan çocuklar, kutulardaki gül yapraklarını yere dökerek 'Allah sizi, bize bağışladı' dedi. Çocukların sevgi gösterisi karşısında duygulanan Erdoğan, minikleri öptü ve kendilerine teşekkür etti.

Erdoğan, gün boyu hastane önünde nöbet tutan basın mensuplarına da el sallayarak selam verdi. Bitkin olduğu gözlenen Erdoğan, "Herkese çok teşekkür ediyorum. Hepinize iyi akşamlar diliyorum. Yola devam" diye konuştu. Erdoğan, basın mensuplarına uzun süre el salladıktan sonra eşi Emine Erdoğan ile birlikte yedek makam aracına bindi. Hastane önünde bekleyen partililerin alkışları eşliğinde hastaneden ayrılan Erdoğan'ın, doktorların tavsiyesi üzerine bir süre evinde istirahat edeceği öğrenildi.

Öte yandan, başbakanın hastaneden ayrılışı sırasında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Çevik Kuvvet polisleri, hastane önünde barikat kurarken, hastanenin önündeki yol da trafiğe kapatıldı.

Kaynak: İHA