Ankara: Başbakan Erdoğan Romanya'ya Gidecek

Ankara: Başbakan Erdoğan Romanya'ya Gidecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Romanya Başbakanı Calin Popescu Tariceanu'nun Davetlisi Olarak 6-7 Aralık 2006 Tarihinde Romanya'ya Resmi Bir Ziyaret Gerçekleştirecek.

Ankara: Başbakan Erdoğan Romanya'ya Gidecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Romanya Başbakanı Calin Popescu Tariceanu'nun davetlisi olarak 6-7 Aralık 2006 tarihinde Romanya'ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan'a Romanya ziyareti sırasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da eşlik edecek. Söz konusu ziyaret iki ülke arasında düzenli olarak yapılan üst düzey temaslar çerçevesinde gerçekleştirilecek. Başbakan Erdoğan'ın ziyareti sırasında Romanya ile ikili ilişkiler bütün yönleriyle ele alınacak ve yeni işbirliği imkanları değerlendirilecek. Ayrıca bölgesel ve uluslararası konular üzerinde görüş alışverişinde bulunulacak. Başbakan Erdoğan, söz konusu ziyaret çerçevesinde Bükreş'te düzenlenecek Türkiye-Romanya İş Konseyi Toplantısı'na Romanya Başbakanı ile birlikte hitap edecek.

Kaynak: İHA