Ankara: Başbakan Erdoğan, AK Parti Milletvekillerine İftar Yemeği Verdi

Ankara: Başbakan Erdoğan, AK Parti Milletvekillerine İftar Yemeği Verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Verdiği İftar Yemeğinde, AK Parti'li Milletvekillerinden Türkiye'nin İçinden Geçtiği Zor Dönemde Omuz Omuza, Dayanışma İçinde Hareket Etmelerini İstedi.

Ankara: Başbakan Erdoğan, AK Parti Milletvekillerine İftar Yemeği Verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, verdiği iftar yemeğinde, AK Parti'li milletvekillerinden Türkiye'nin içinden geçtiği zor dönemde omuz omuza, dayanışma içinde hareket etmelerini istedi.

Başbakan Erdoğan, AK Parti'li milletvekillerine bir iftar yemeği verdi. Mamak'taki Lale Restorant'ta verilen iftara kabine üyeleri, AK Parti'li belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Milletvekilleri iftarın verildiği Lale Restorant'a AK Parti tarafından tahsis edilen 3 otobüsle geldi. Basına kapalı olan iftar yemeğinde bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğine işaret ederek, bu zor dönemi beraber atlatacaklarını ifade etti. Erdoğan, milletvekillerinden daima omuz omuza olmalarını ve dayanışma örneği sergilemelerini istedi. Başbakan Erdoğan, iftarın ardından Lale Restorant'tan ayrıldı. Başbakan Erdoğan'ın çıkışı sırasında çevrede toplanan bazı vatandaşlar, başbakana sıkıntılarını anlatmak istedi. Erdoğan'a ulaşamayan vatandaşlarla güvenlik güçleri arasında kısa bir tartışma yaşandı. Tartışma sırasında Sabiha Öztürk isimli bir kadın ise, kısa süreli baygınlık geçirdi. Başbakan Erdoğan, iftar yemeğinin ardından Esenboğa Havaalanı'na geçerek buradan İstanbul'a hareket etti.

Öte yandan Mamak sakinleri, iftara katılan bakanlara da yaşadıkları sıkıntıları aktardı. Bazı vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'ten Çocuk Islahevi içindeki Adalet Meslek Lisesi'nin taşınması istedi. Bakan Çelik, vatandaşların talebiyle ilgileneceği sözünü verdi.