Ankara: Bakan Çelik, Genelkurmay'la Görüşülebileceğini Söyledi

Ankara: Bakan Çelik, Genelkurmay'la Görüşülebileceğini Söyledi

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Başbakan Erdoğan'ın Gerekli Görmesi Halinde Genelkurmay Başkanlığı'na Birifing İçin Gidebileceğini Söyledi.

Ankara: Bakan Çelik, Genelkurmay'la Görüşülebileceğini Söyledi

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Başbakan Erdoğan'ın gerekli görmesi halinde Genelkurmay Başkanlığı'na birifing için gidebileceğini söyledi.

Bakan Hüseyin Çelik, Eğitimciler Birliği Sendikası'nın (Eğitim-Bir-Sen)Başkent Öğretmenevi'nde verdiği iftara katıldı. Çelik, burada muhabirlerin sorularını yanıtladı. Gazeteciler, Bakan Çelik'e, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın ABD gezisi sırasında gazetecilerle yaptığı söyleşide gündeme geldiği öne sürülen irtica tartışmalarıyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı'na gidip gitmeyeceğine ilişkin sorularla ilgili olarak, "Başbakan 'böyle bir şey var' dedi değil. Ancak sayın başbakan böyle bir şeyi gerekli görürse olabilir" cevabını verdi.

Bakan Çelik, ayrıca iftar sonrasında 2008 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde, C Grubu'ndaki üçüncü maçında bu akşam Almanya'da Moldova ile karşılaşacak olan A Milli Futbol Takımı'na ve Fatih Terim'e başarılar diledi. Bakan Çelik, Terim'i telefonla arayarak, "Dualarımızla sizlerle beraberiz. Başarılar diliyoruz" dedi. Çelik, ayrıca maçın skorunun ne olacağına ilişkin bir sorusu üzerine Terim'in skorla ilgili bir rakam vermeyip 'kazanacağız' dediğini aktardı.