Ankara: Ankaraspor-trabzonspor Maçından Notlar

Ankaraspor ile Trabzonspor Arasında Ankara 19 Mayıs Stadı'nda Oynanan Fortis Türkiye Kupası Maçına Taraftarlar İlgi Göstermedi.

Ankara: Ankaraspor-trabzonspor Maçından Notlar

Ankaraspor ile Trabzonspor arasında Ankara 19 Mayıs Stadı'nda oynanan Fortis Türkiye Kupası maçına taraftarlar ilgi göstermedi.

Ankara 19 Mayıs Stadı'nda oynanan karşılaşmada tribünlerin büyük bir bölümü soğuk havanın da etkisiyle boş kaldı. Karşılaşmayı yaklaşık 2 bin taraftar topluluğu izledi. Karşılaşmayı Anayasa Mahkemesi Üyesi Haşim Kılıç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de izlerken, Ankaraspor Kulübü Başkanı Hilmi Gökçınar ile Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, karşılaşmayı yan yana izledi.

Fortis Türkiye Kupası'nda oynadığı ilk maçta Eskişehirspor ile golsüz berabere kalan Ankaraspor sahaya ideale yakın bir 11'le çıktı. Teknik Direktör Aykut Kocaman, Trabzonspor karşısında, kalede Hakan'ın yerine Kignson'a, hücumda ise Brezilyalı oyuncu Jaba'nın yerine Murat Tosun'a ilk 11'de şans verdi. Uzun süren sakatlığı sona eren Adem Koçak, eski takımına karşı ilk 11'de forma giyerken, yine sakatlıktan kurtulan Murat Hacıoğlu oyuna ikinci yarıda dahil oldu. Trabzonspor'da ise teknik direktör Ziya Doğan, ideal kadrosunun dışında Ankaraspor karşısında genç oyuncu Feridun'a şans verdi. Genç oyuncu ilk yarıda başarılı bir performans ortaya koyamayınca ikinci yarının başında yerini Ersen Martin'e bıraktı.

Kaynak: İHA