Ankara: Ankaraspor-trabzonspor Kupa Maçında Gol Sesi Çıkmadı

Ankaraspor, Fortis Türkiye Kupası'nda Kendi Sahasında Trabzonspor ile Golsüz Berabere Kaldı.

Ankara: Ankaraspor-trabzonspor Kupa Maçında Gol Sesi Çıkmadı

Ankaraspor, Fortis Türkiye Kupası'nda kendi sahasında Trabzonspor ile golsüz berabere kaldı.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, maç sonrası yaptığı açıklamada, "Ankara'ya maçı kazanmak için geldik. Burada alacağımız bir galibiyet üst tura çıkmak için bizi rahatlatacaktı. Oyunun hakimi bizdik. İkinci yarıda çok pozisyona girdik, ancak golü bulamadık. Rakibimiz orta sahayı kalabalık tuttu. Ancak burada alınan bir puan da puandır. Evimizde oynayacağımız Konyaspor maçını kazanarak, kupada üst tura çıkacağız" diye konuştu.

Bir basın mensubunun Trabzon'da düzenlediği basın toplantısında 'İçimizdeki şer odaklarını temizleyeceğiz' şeklindeki açıklamalarını hatırlatması üzerine Ziya Doğan, "Ben 'şer odakları' kelimesini kullanmadım. Menajerlerin oyuncunun kafasını karıştırdığını anlatmak istedim. Bunu başka yerlere çektiler. Benim tek amacım Trabzonspor'u hedeflerine ulaştırmak" ifadelerini kullandı.

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise, iki takımın da soğuktan sertleşen zeminde zor şartlar altında mücadele ettiğini belirterek, "İki takım da kazanmak için elinden geleni yaptı. İlk yarı dengeli futbol oynandı. İkinci yarıda ise Trabzonspor'un daha çok pozisyonu vardı. Kupada oynayacağımız 2 maçı da kazanarak gruptan çıkmak istiyoruz. Bugün Trabzonspor karşısında ligdeki kadar iyi oynayamadık. Trabzon'da iyi oynayarak kaybettik. Burada daha vasat bir futbolla bir puan aldık. Bu ilginç bir durum" dedi.

Ankaraspor Kulübü Başkanı Hilmi Gökçınar ise, grupta oynayacakları son iki maçı kazanarak kupada üst tura çıkmak istediklerini söyledi. Basın mensuplarının Galatasaray'ın transfer etmek istediği Brezilyalı oyuncu Wederson ile ilgili soruları üzerine Gökçınar, "Galatasaray, Wederson'u resmen istedi. İlerleyen günlerde Galatasaray Kulübü ile konuşacağız. Anlaşma sağlanırsa Wederson'u verebiliriz" ifadelerini kullandı.

Ankaraspor'un Brezilyalı oyuncusu Wederson da, Galatasaray'ın transfer teklifiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Ben profesyonel bir futbolcuyum. Ankaraspor ile sözleşmem sürürüyor. Transferimle ilgili kararı kulübüm verir" dedi.

Trabzonsporlu futbolcular Hüseyin ve Ersen Martin de, maç sonrası yaptıkları açıklamada, "Ankaraspor karşısında güzel bir mücadele sergiledik, ancak kazanamadık. Evimizde karşılaşacağımız Konyaspor'u yenerek, kupada üst tura çıkmayı ve kupayı müzemize götürmek istiyoruz" diye konuştu.

Ankarasporlu futbolcular Hürriyet ve Muhammed de, zorlu bir mücadele olduğunu belirterek, son 2 maçlarını kazanarak kupada üst tura çıkmak istediklerini söyledi.

Kaynak: İHA