Ankara: Ankara'da Zincirleme Trafik Kazası

Ankara: Ankara'da Zincirleme Trafik Kazası

Başkent'te Saman Yüklü Bir Kamyonun Kasasından Bir Saman Çuvalanın Yola Düşmesi, 5 Aracın Birbirine Girmesine Neden Oldu.

Ankara: Ankara'da Zincirleme Trafik Kazası

Başkent'te saman yüklü bir kamyonun kasasından bir saman çuvalanın yola düşmesi, 5 aracın birbirine girmesine neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, Ankara-Konya Yolu Kepekli mevkiinde saat 20.00 sıralarında saman yüklü bir kamyonun kasasından bir saman çuvalının yola düşmesi nedeniyle 5 araç birbirine girdi. Konya'dan Ankara istikametine gelmekte olan Ahmet A. idaresindeki 06 SE 637 plakalı otomobil, plakası belirlenemeyen saman yüklü kamyondan yola düşen saman çuvalını fark edemeyerek çuvala çarptı. Direksiyon hakimiyetini kaybeden Ahmet A. idaresindeki araç daha sonra takla attı. Bu sırada Ankara istikametine gelmekte olan 06 RTR 37, 06 AR 9502, 34 ZP 4214 ve plakası belirlenemeyen bir araç daha takla atan Ahmat A.'nın kullandığı araca çarptı. Kaza sonrası olay yerine çok sayıda polis ve ambulans ekibi sevk edildi.

Kazaya karışan araç sürücüleri bayram denetimlerinin yetersiz olduğunu savunarak, "Bayram denetimleri yetersiz kaldı. Araç sürücüleri 160 kilometreye kadar hız yapıyor. Yük dolu kamyonetlerin trafiğe girmesi sonucu bu kazalar meydana geliyor. Böyle bir kazadan sağ kurtulunması bir mucizedir" ifadelerini kullandı.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri ise, hafif yaralanan şahısları ayakta tedavi etti. Konya Yolu kısa süreli olarak trafiğe kapatılırken, araçların yol kenarına alınmasıyla yol tekrar trafiğe açıldı.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA