Ankara: Ankara'da Gazetecilere Saldırı

Ankara: Ankara'da Gazetecilere Saldırı

Ankara'da 5 Yaşında Bir Çocuğun Hayatını Kaybettiği Yangını Görüntülemeye Çalışan Gazeteciler, Saldırıya Uğradı. Görevini Yapan İha Kameramanı Özgür Yurdakadim, 5 Kişilik Bir Grup Tarafından Darp Edildi. Tartaklanan Başka Bir Kameramanın da Kamerası Kırıldı.

Ankara: Ankara'da Gazetecilere Saldırı

Ankara'da 5 yaşında bir çocuğun hayatını kaybettiği yangını görüntülemeye çalışan gazeteciler, saldırıya uğradı. Görevini yapan İHA kameramanı Özgür Yurdakadim, 5 kişilik bir grup tarafından darp edildi. Tartaklanan başka bir kameramanın da kamerası kırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Talatpaşa Bulvarı Hamam Arkası Sokak'ta bulunan bir evde akşam saatlerinde bir yangın çıktı. Çıkış sebebi henüz belirlenemeyen yangında, bayramlaşma ziyaretine giden ebeveynleri tarafından evde tek başına bırakıldığı ileri sürülen 5 yaşındaki Çağla A. hayatını kaybetti. Baba Kemal A. ile anne Neriman A., yangın haberini alır almaz olay yerine koştu.

Olay yerine gelerek yangını görüntülemeye çalışan gazeteciler ise saldırıya uğradı. Çocuğun yakınları olduğu iddia edilen bir grup, hiçbir uyarı yapmadan görüntü alan kameramanlara saldırdı. Baba Kemal A.'nın başlattığı iddia edilen saldırıda, İHA kameramanı Özgür Yurdakadim, 5 saldırganın arasında kaldı. Vücudunun çeşitli yerlerine darbe alan Yurdakadim, kendisini ve kamerasını zor kurtardı. Olayın hemen ardından bu kez de başka bir kameramana saldırıldı. Saldırganlar, çekim yapmaya fırsat bulamayan kameramanın kamerasını da yere vurarak kırdı.

Yangın esnasında bir mahalleli, gazetecilere doğru koşarak 'İçeride 5 yaşında bir çocuk var' derken, itfaiye erleri de ahşap olan ve çökme tehlikesi bulunan eve girmedikleri için eleştirildi.

Kaynak: İHA