Ankara: Ankara'da 'Dere' Operasyonu (2)

Ankara: Ankara'da 'Dere' Operasyonu (2)

Kamuoyunda Aramazlar Çetesi Olarak Bilinen ve Suç İşlemek Amacıyla Çete Kurdukları İddiasıyla Adliyeye Sevk Edilen 16 Kişiden 6'sı Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi.

Ankara: Ankara'da 'Dere' Operasyonu (2)

Kamuoyunda Aramazlar Çetesi olarak bilinen ve suç işlemek amacıyla çete kurdukları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 16 kişiden 6'sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Dere Operasyonu kapsamında, 4 gün önce 20 kişi gözaltına alınmıştı. Zanlılardan 4'ü polis sorgusunun ardından serbest bırakılırken, çetenin liderliğini yaptığı iddia edilen B.A. ile L.A., C.A., K.A., İ.Y., T.Y., A.K., Ş.S., T.E., N.T., M.Y., E.K., F.A., E.T, H.Y., Z.Y.; polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Sabah saatlerinde Ankara Adliyesi'ne getirilen zanlılar, Adli Tıp Kurumu'ndaki sağlık kontrollerinin ardından terör ve organize suçlara bakmakla yükümlü Ankara 11. Ceza Mahkemesi savcıları tarafından sorgulandı. Daha sonra zanlılardan 9'u, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Nöbetçi Ankara 11. Ceza Mahkemesi Hakimi Ramazan Aksan tarafından sorgulanan zanlılardan 6'sı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.