Ankara: Alperen Ocakları Genel Merkezi Açılışı
Haberler » Politika » Haber

Ankara: Alperen Ocakları Genel Merkezi Açılışı

Büyük Birlik Partisi (Bbp) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Alperen Gençliğe, "Şiddete Asla Tevessül Etmeyeceksiniz. Çünkü Silahınız Fikirleriniz Olacak" Nasihatinde Bulundu.

Ankara: Alperen Ocakları Genel Merkezi Açılışı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Alperen Gençliğe, "Şiddete asla tevessül etmeyeceksiniz. Çünkü silahınız fikirleriniz olacak" nasihatinde bulundu.

Türk gençliğinin yabancı kültürün saldırıyla karşı karşıya olduğunu öne süren Yazıcıoğlu, Alperenler'in Papa'nın Türkiye'ye gelişini protesto etmek amacıyla Ayasofya'da gerçekleştirdiği eylemi savundu. Yazıcıoğlu, Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerindeki Alperen Ocakları Genel Merkezi'nin açılış törenine katıldı. Kalabalık grubun "Başbuğ Muhsin", "İşte ordu işte komutan" tezahüratlarıyla karşılanan Yazıcıoğlu, konuşmasına başlamak için, okunan ezanın bitmesini bekledi. Çeşitli illerden gelen gençlere seslenen Yazıcıoğlu, Alperenler'in Türk meselelerine her zaman sahip çıkacağını ve sorunlara çözüm üreteceğini kaydetti. Uyuşturucunun ortaokullara kadar indiğini, kap-kap ve gasp olayları yüzünden vatandaşların sokaklarda yürüyemez hale geldiğini belirten Yazıcıoğlu, büyük bir ahlaki çöküntü ve dejenerasyon yaşandığını kaydetti. Türk gençliğini ahlaksızlığın kollarından alarak, Türk tarihinin sevgi medeniyeti ile donatacaklarını söyleyen Yazıcıoğlu, "Gençliği, kin, nefret, kavga ve terör girdabından çıkarıp, sevgi medeniyetinin şefkatli kollarına atacağız" diye konuştu. Türk gençliğinin yabancı kültürün saldırısı ile karşı karşıya olduğunu öne süren Yazıcıoğlu, uyuşturucu, ahlaksızlık, soysuzluk ve bölücülükle mücadelenin Alperenlerin ana gündem maddesi olacağını ifade etti. Türkiye'de siyasetten uzak, ülke meselelerinden kopuk ve dünyadan habersiz bir gençlik yetiştirilmek istendiğini iddia eden Yazıcıoğlu, "Türk gençliği, küresel güçlerin, emperyalistlerin ve işbirlikçilerin faaliyetlerini daha başlamadan sezebilmelidir. Türk gençliği küresel güçlerin faaliyetlerini önceden görüp, uyanık olmalı ve bunları milletiyle paylaşmalıdır. Örgütlenmeli ve tepkisi ile tehlikeleri göğüslemelidir" şeklinde konuştu.

Alperen gençliğin ülke ve millet düşmanları ile hukuk çerçevesinde mücadele edeceğinin altını çizen Yazıcıoğlu, "Şiddete asla tevessül etmeyeceksiniz. Çünkü silahınız fikirleriniz olacak. Asla şiddet ve terörle fikirlerimizi kabul ettirmeyeceğiz" dedi.

Yazıcıoğlu, Alperenler'in Papa'nın Türkiye'ye gelişini protesto etmek amacıyla Ayasofya'da gerçekleştirdiği eylemi savunarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "marjinal grup" yakıştırmasına tepki gösterdi. Yazıcıoğlu, konuşmasının ardından BBP Genel Başkan Yardımcıları ve Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün ile birlikte genel merkez binasının açılışını yaptı.