Ankara Aktif Gençler Spor Kulübü Birinci Lige Yükseldi
Haberler » Yerel » Ankara Aktif Gençler Spor Kulübü Birinci Lige Yükseldi - Haberler

Ankara Aktif Gençler Spor Kulübü Birinci Lige Yükseldi

Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun 2013 yılı Faaliyet programında yer alan, Futsal B2-B3 2.Lig 2.Devre Yükselme ve Terfi Grubu müsabakaları sona erdi.

Ankara Aktif Gençler Spor Kulübü Birinci Lige Yükseldi

Görme Engelliler Federasyonu'nun 2013 yılı Faaliyet programında yer alan, Futsal B2-B3 2. Lig 2. Devre Yükselme ve Terfi Grubu müsabakaları sona erdi.

Malatya'nın ev sahipliğinde Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve 4 gün süren müsabakaların ardından kupa töreni düzenlendi. Kupa törenine; Vali , Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi , Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkan Yardımcısı Orhan Tanrıkulu, Görme Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Büyükdaş'ın yanı sıra idareciler, antrenör ve sporcular katıldı.

Kupa töreninde konuşan Vali Vasip Şahin, sporcuları ortaya koydukları mücadele ve centilmenliklerinden dolayı tebrik etti.

Engelli vatandaşların spor yapmalarını önemsediklerini ifade eden Şahin, "Tabi ki müsabakalar sonucunda birinciler, ikinciler, üçüncüler olacaktır. Önemli olan engelli bireylerimizin kendilerine olan güvenlerinin artmasıdır. Arkadaşlarımız, kendine güvenilirse başarının da geleceğini gösterdiler. Türkiye'de bu anlayış hızla gelişiyor. Şuanda görme engelliler futsal birinci liginde 8 takım mücadele ediyor. Ama ben ümit ediyorum ki, 10 yıl içerisinde bu sayı 200-300'ü bulacaktır. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile hükümetimiz engellilerin spora ulaşabilmesi adına her türlü yatırım ve fedakarlığı yapıyor" dedi.

Görme Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Büyükdaş ise, engellilerin önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini kaydederek, "Engellilerimizin önündeki engeller kalkarsa, engelli bireylerimiz daha rahat spor yapma imkanına kavuşacaktır. Bu noktada herkese büyük görevler düşüyor" ifadesini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından kupa törenine geçildi. Futsal B2-B3 2. Lig 2. Devre Yükselme ve Terfi Grubu müsabakaları sonucunda, yükselme grubunda Ankara Aktif Gençler Spor Kulübü birinciliği elde ederek, 1. Lige yükseldi. Ankara Aktif Gençler Spor Kulübü'ne kupa ve madalyalarını Vali Vasip Şahin takdim etti.

2. Lige terfi grubunda ise Mersin Görme Engelliler birinci, Bursa Görme Engelliler ikinci, Malatya Görme Engelliler ise üçüncü oldu. Bu 3 takım, 2. Lige yükselme başarısını gösterdi.

Öte yandan müsabakaların düzenlenmesinde emeği geçen Vali Vasip Şahin, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik ve sponsor firmalara Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından plaket takdim edildi. - MALATYA

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler