Ankara: AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn Ankara'da

Ankara: AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn Ankara'da

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn Ankara'ya Geldi. Esenboğa Havalimanı'nda Açıklama Yapan Rehn, Türkiye'ye Geliş Amacının Türkiye'nin AB'ye Katılım Müzakerelerinin Başlamasının 1. Yıldönümü Kutlamak Olduğunu Belirtti.

Ankara: AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn Ankara'da

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu üyesi Olli Rehn Ankara'ya geldi. Esenboğa Havalimanı'nda açıklama yapan Rehn, Türkiye'ye geliş amacının Türkiye'nin AB'ye katılım müzakerelerinin başlamasının 1. yıldönümü kutlamak olduğunu belirtti.

AB Komisyonu'nun Türkiye Delegasyonu Başkanı Hans Jörg Kretschmer ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Rehn, ziyareti sırasında Başbakan Erdoğan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve diğer yetkililerle reform süreci ve Kıbrıs konusunda görüşme yapacağını söyledi. Rehn, ziyaretinin bir diğer amacının AB ve Türkiye'de sendikal haklar ve sosyal diyalogla ilgili sempozyuma katılacağını söyleyerek, bu toplantının sendikal hakların Türkiye'nin AB'ye katılım sürecindeki önemini vurgulayan bir girişim olduğunu belirtti. Ziyareti sırasında Adalet Bakanı Cemil Çiçek ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile de bir araya gelecek olan Rehn Başmüzakereci Ali Babacan ile görüşme yapacak. Türkiye'nin AB'ye katılım müzakerelerinin birinci yılında kaydedilen gelişmelerin değerlendirileceği ziyaret sırasında, Türkiye-AB ilişkilerinin gündeminde olan diğer konularda ele alınacak.

Kaynak: İHA