Ankara: 2007 Yılı Bütçe Müzakereleri

Ankara: 2007 Yılı Bütçe Müzakereleri

TBMM Genel Kurulu'nda Hazine Müsteşarlığı, AB Genel Sekreterliği, Basın-yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (Tika), Türkiye İstatistik Kurumu (Tüik) ve Devlet İstatistik Enstitüsü (Die) Bütçeleri Müzakere Edilerek Kabul Edildi.

Ankara: 2007 Yılı Bütçe Müzakereleri

TBMM Genel Kurulu'nda Hazine Müsteşarlığı, AB Genel Sekreterliği, Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA), Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE) bütçeleri müzakere edilerek kabul edildi.

Devlet Bakanı Beşir Atalay, kurumların 2007 yılı bütçeleriyle ilgili milletvekillerinin sorularını cevaplandırdı. Bakan Atalay, adrese dayalı nüfus sayımı işinin Haziran'a kadar tamamlanacağını bildirdi. Bakan Atalay, "Planımız, bu adrese dayalı nüfus kayıt sistemini Haziran sonu bitirmektir. Böylece her yerleşim birimi bazında ve ülke genelinde nüfusa sahip olacağız" dedi. Bakan Atalay, bunun milletvekili seçiminde kullanılmasıyla ilgili konunun Yüksek Seçim Kurulu'na ait olduğunu belirtti.

Bakan Atalay, Papa'nın Türkiye ziyaretinde sadece TRT'ye görev verilmesiyle ilgili, "TRT'nin görevlendirilmesi, TRT'nin seçimi değil. Koordinasyonu yapanların, Dışişleri Bakanlığı'nın tercihidir. Akreditasyon yaptıran 2 binin üzerinde gazeteci vardı. Yurtdışından gelen gazeteci sayısı 900'ün üzerindeydi. TRT, logusuz dünyaya hizmet sunuyor. TRT'ye verilmiş görev. Bu bir sistemdir. Diğer ülkeler de bunu yapar" ifadelerini kullandı.

Bakan Atalay, ek protokolün Meclis'e neden gelmediği yönündeki bir soruya ise, "O konu üzerinde tabi konuşulabilir. Meclise gelip gelmeme işi bir çalışma, bir süreç meselesi. Uygun olduğu zaman getirilir" karşılığını verdi.

Kaynak: İHA