Ankara: 19 Eylül Gaziler Günü

Ankara: 19 Eylül Gaziler Günü

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Şehitlik ve Gazilik, Medeniyetimizin En Temel Değerleri Arasındadır. Şehitlerimiz ve Gazilerimiz Medeniyetimizi Ebediyen Yaşatma İrademizdir" Dedi.

Ankara: 19 Eylül Gaziler Günü

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Şehitlik ve gazilik, medeniyetimizin en temel değerleri arasındadır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz medeniyetimizi ebediyen yaşatma irademizdir" dedi.

Ağar, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, "Toplumun varlığı, birliği ve devamı bizim için her zaman çok önemli olmuş, bunu sağlamak ve savunmak için gerektiğinde canımızı, malımızı her şeyimizi ortaya koymayı bilmişizdir. Şehitlik ve gazilik medeniyetimizce hiçbir zaman son durak olarak görülmemiş, mertebelerin en yücesi sayılmıştır" diyen Ağar, "Elbette bu değerlerin yaşaması ve yaşatılmasının arkasında çok güçlü bir toplumsal destek vardır. Şehit düşen oğlunun ardından 'vatan sağolsun' diyen bir anayı, babayı en iyi biz anlarız" diye konuştu.

Türkiye'nin zor bir coğrafyada bulunduğunu, bu zorluğun tarih boyunca savaşlar, gizli ve açık saldırılar, entrikalar şeklinde kendini gösterdiğini belirten Ağar, "Bugün de medeniyetimizin coğrafyası, kendisini geriletmeye, küçültmeye yönelik girişimlerle karşı karşıyadır. Bunun bir örneği, PKK terör örgütünün ve arkasındaki bizce malum desteklerin saldırıları ve hesaplarıdır. Bu hesapları, oyunları bozacak güç, kudret, azim, irade ve kararlılık milletimizde mevcuttur. Bu tür hesaplar içinde olanlara, bu toprakların üzerinde yaşayanların aynı zamanda tarih içinde teşekkül etmiş büyük bir şehitler ve gaziler ordusuna sahip olduğunu hatırlatmak isterim" dedi.

Kaynak: İHA