Ankapark'tan İstanbul Yoluna Yeni Bağlantı - Haberler
Haberi Paylaş

Ankapark'tan İstanbul Yoluna Yeni Bağlantı

Ankapark'tan İstanbul Yoluna Yeni Bağlantı

Büyükşehir Belediyesi, Ankapark’ın içinden İstanbul yolu merkez istikametine direkt katılımın sağlanabilmesi adına yeni bir alt geçit çalışmasına başladı.

Büyükşehir Belediyesi, Ankapark'ın içinden İstanbul yolu merkez istikametine direkt katılımın sağlanabilmesi adına yeni bir alt geçit çalışmasına başladı. Ankapark'ın otopark alanından İstanbul yolu merkez istikametine gitmek isteyen sürücüler, mevcut Çiftlik Kavşağı'na ekstra bir yoğunluk katmadan, alt geçitle İstanbul yoluna katılabilecekler.

Yapımına başlanan ve toplam uzunluğu 760 metre olan alt geçide ilişkin bilgi veren Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, "Fatih Sultan Mehmet Bulvarı (İstanbul yolu) Çiftlik Kavşağı'na Ankapark içinden İstanbul yolu merkez istikamete gidecekler için alt geçit yapım çalışmalarına başladık. Bu kapsamda da forekazık imalatlarını tamamlamak üzereyiz. Dünyanın dört bir tarafından ziyaretçilerin beklendiği Ankapark'ın çıkışında, İstanbul yolu merkez istikametine ilave trafik yükü yaşanmaması adına projelendirilen alt geçidin 110 metre uzunluğunda olduğunu, ancak yaklaşımlar ve bağlantılarla birlikte 760 metre uzunluğa ulaşıyor. Alt geçit, 2 şerit olacak. Fore kazık ve betonarme imalatları hızla devam ediyor. Alt geçit yapım esnasında Cumhurbaşkanlığı Bulvarı'na giden kısmın trafiğini de kısmi olarak servis yolundan veriyoruz. Alt geçit çalışmaları tamamlandığında; İstanbul yoluna katılımın sorunsuz olacağını, Ankapark'ın Anadolu Bulvarı bağlantısına yapılan üst geçitle de bu yola katılımın rahat bir şekilde sağlanabilecek. Yani Ankapark'ın Başkent trafiğine sorunsuz bir şekilde entegre olabilmesi adına tüm yollara bağlantılarını da en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı. - ANKARA

Ankapark'tan İstanbul Yoluna Yeni Bağlantı

Ankapark'tan İstanbul Yoluna Yeni Bağlantı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Fatih Sultan, İstanbul, Üçpınar, Politika, Güncel, Haber

title