Anka, 12 Mayıs 2009 Salı Gündemi

Anka, 12 Mayıs 2009 Salı Gündemi

Anka, Ankara Haber Ajansı A.ş.

Anka, 12 Mayıs 2009 Salı Gündemi
12.05.2009 08:05 | Son Güncelleme: 12.05.2009 08:05

ANKA, ANKARA HABER AJANSI A.Ş.

-PARTİ GRUPLARI TOPLANIYOR

-MHP, DTP ve CHP Grup toplantıları yapılıyor. Parti liderleri, grup toplantılarında son gelişmeleri değerlendiriyor. (Saat: 10.30/12.30/13.30)

-ERDOĞAN BAKÜ'DE

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'a gidiyor. (Saat: 18.00)

-Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay eşlik ediyor.

-PORTEKİZ CUMHURBAŞKANI ANKARA'DA

-Portekiz Cumhurbaşkanı Anibal Cavaco Silva, Çankaya Köşkü'nde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir araya geliyor. Heyetlerarası görüşmenin ardından, Gül ile konuk Cumhurbaşkanı ortak basın toplantısı düzenliyor. Gül, Cumhurbaşkanı Silva onuruna Çankaya Köşkü'nde akşam yemeği veriyor. (Saat: 10.45/11.30/12.30/20.00)

-Cumhurbaşkanı Gül'ün akşam saatlerinde İstanbul'a hareket etmesi bekleniyor.

-Konuk Cumhurbaşkanı Silva ve beraberindeki heyet, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ı ziyaret ediyor. (Saat: 15.35)

-Ayrıca, Portekiz Cumhurbaşkanı Anibal Cavaco Silva ve Portekiz özel sektör heyeti, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faik Yavuz ile Sheraton Oteli'nde bir araya geliyor. (Saat: 11.30)

-CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN KABULÜ

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sırbistan Cumhuriyeti Savunma Bakanı Dragan Sutanovac ve beraberindeki heyet ile Çankaya Köşkü'nde bir araya geliyor. (Saat: 15.00)

-GÖNÜL'ÜN İKİLİ GÖRÜŞMESİ

-Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Sırbistan Cumhuriyeti Savunma Bakanı Dragan Sutanovac ve beraberindeki heyet ile bir araya geliyor.

-7. AVRASYA İSLAM ŞURASI TEŞKİLATI TOPLANTISI

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da, 7. Avrasya İslam Şurası Teşkilat Toplantısı'na katılıyor. Toplantıya ayrıca, Devlet Bakanı Faruk Çelik de katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAŞBUĞ'UN İKİLİ GÖRÜŞMESİ

-Çin Merkez Askeri Komisyonu Başkanı 1'inci Yardımcısı Orgeneral Guo Boxiong, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'u Genelkurmay Karargahı'nda ziyaret ediyor. (Saat: 10.00)

-GENEL KURUL

-Meclis Genel Kurulu'nda, gündem dışı konuşmaların ardından, Türkiye-Suriye sınırındaki kara mayınlarıyla ilgili tasarının görüşmelerine başlanıyor. Ayrıca Genel Kurul'da, Portekiz Cumhurbaşkanı Anibal Cavaco Silva milletvekillerine hitap ediyor. (Saat: 15.00)

-RTÜK BAŞKANI AKMAN İÇİN KRİTİK GÜN

-RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın "görevinden çekilip çekilmeyeceğine ilişkin dava, Ankara 4. İdare Mahkemesi'nde görüşülüyor.

-RTÜK'TE SEÇİM HEYECANI

-RTÜK'te Çarşamba günü yapılacak kura çekimi sonucunda RTÜK'ün üç üyesi yenilenecek.

-MUHSİN YAZICIOĞLU ARAŞTIRMA KOMİSYONU TOPLANIYOR

-Helikopter kazası sonucunda yaşamını yitiren BBP Genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünü araştırmak üzere kurulan Meclis Araştırma Komisyonu ilk çalışmasına başlıyor. Komisyon, dinlemek üzere çağıracağı isimleri ve çalışma usullerini belirliyor. (Saat: 15.30)

-SOYLU'DAN BASIN TOPLANTISI

-DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, DP Genel Merkezi'nde, Genel İdare Kurulu, Yüksek Haysiyet Divanı, Merkez Karar Kurulu ve il başkanları ile görüştükten sonra, Genel Başkanlığa aday olup olmayacağını açılıyor. (Saat: 11.00)

-DOMUZ GRİBİ

-Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Dedeman Oteli'nde, Domuz Gribi ile ilgili değerlendirmelerde bulanacağı, "Halk Sağlığı Toplantısı"na katılıyor. (Saat: 10.00)

-TALAT İSTANBUL'DA

-KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, MEF Eğitim Kurumları - Eğitim ve Bilimleri Araştırmaları Destekleme Vakfı'nın (EBAV) 18. Uluslararası Araştırma Projeleri etkinliğine katılmak üzere İstanbul'a geliyor.

-ÜRDÜN DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANI TÜRKİYE'DE

-Ürdün Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümamiral Dari Alzaben, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç ile bir araya geliyor. (Saat: 11.30)

-FİNANSAL YATIRIM ARAÇLARININ REEL GETİRİ ORANLARI AÇIKLANIYOR

-TÜİK, Nisan ayı Finansal Yatırım Araçlarının Reel Getiri Oranlarını açıklıyor. (Saat: 10.00)

-DSP GENEL BAŞKAN ADAYI TAYFUN İÇLİ'DEN "ENGELLENİYORUM" İDDİASI

-DSP Genel Başkan Adayı Tayfun İçli, 17 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü kurultay öncesinde, DSP yönetimini "ciddi bir hoşgörüsüzlüğü egemen hale getirmekle" suçlayarak, kendisinin genel başkanlık yarışında engellendiğini iddia etti.

-İçli, "Delegelere ulaşamıyorum, telefonları verilmiyor, engelleniyorum. Milletvekilleri de bölünmüş durumda. İç barışın mutlaka sağlanması lazım. 17 Mayıs bir fırsattır ve kaçırılırsa, Demokratik Sol'u kötü günler bekliyor olacak" dedi.

İYİ GÜNLER DİLERİZ

---------------------------------

YASAL UYARI: ANKA Ajansı'na ait haber, görsel malzeme, bilgi ve belgelerin tüm hakları saklıdır. ANKA aboneleri dışında, ANKA'nın onayı olmadan haber içeriğini kopyalamak veya yeniden yayınlamak yasaktır.

"ANKA Ajansı Basın Meslek İlkelerine Uyar"

Özgür ve bağımsız haberin altındaki imza: ANKA

Kaynak: ANKA

title