Andiç Haberleri

Andiç haber, Andiç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Andiç - 27.05.2008
Hıncal Uluç ve Nebil Özgentürk Üniversitelilerle Bir Araya Geldi
Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) davetlisi olarak Van'a gelen gazeteci-yazar Hıncal Uluç ile gazeteci ve sinema eleştirmeni Nebil Özgentürk üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde gerçekleşen söyleşiye, YYÜ Rektörü Prof.
Andiç - 27.05.2008
Vatso'dan 'Flamenko Dans Gösterisi'
Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) bünyesindeki Van AB Bilgi Bürosu tarafından, 2008 Avrupa Kültürler Arası Diyalog Yılı kapsamında, İspanyol ve Türk gruplarının buluşacağı bir 'Flamenko Dans Gösterisi' düzenleneceği bildirildi. Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin (YYÜ) katkılarıyla düzenlenecek olan 'Flamenko Dans Gösterisi'nde İspanyol dansçı David Perez ile Grubu ve Mavi Siyah Flamenko Topluluğu'nun Vanlılar ile buluşacağı belirtildi. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, AB sürecinde kültürler arası diyalogun çok önemli bir olgu olduğunu dile getirerek "VATSO Van AB Bilgi Bürosu tarafından organize edilen gösteriye herkesin ilgi göstermesini bekliyoruz. Amacımız, Van'da her türlü sanatsal etkinliklerin olabileceğini göstermektir. Ekonomik, sosyal ve kültürel çalışmalarla kentimizde önemli bir yeri olan odamız, kültürel etkinlikler çerçevesinde de en iyisini yapmanın gayreti içindedir" dedi. 'Flamenko Dans Gösterisi'nin 28 Mayıs Çarşamba günü saat 19.30'da YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak düzenleneceği bildirildi.
Andiç - 23.05.2008
Üniversiteler Arası İşbirliği Programı'nın 9. Toplantısı Van'da Başladı
Üniversiteler Arası İşbirliği Programı (ÜNİP) 9. toplantısı Van Yüzüncü yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) başladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ceylan, program sayesinde yüksek lisans ve doktora eğitimleri ile araştırma ve geliştirme ortak çalışmalar yapıldığının amaçlandığını söyledi. YYÜ Cengiz Andiç Kültür Merkezi ÜNİP'in 9.
Andiç - 16.05.2008
Van'da 'İshak Paşa Sarayı Dünü-bugünü ve Yarını' Konulu Konferans
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Van Şube Başkanlığı'nın ortaklaşa organize ettiği 'İshak Paşa Sarayı Dünü-Bugünü ve Yarını' konulu bir konferans düzenlendi. YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve Atılım Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.
Andiç - 13.05.2008
Amacına Uygun Kullanılmayan Teknoloji Tedavisi Mümkün Olmayan Sonuçlar Doğruyor
Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gürol Zırhlıoğlu, teknolojinin amacına uygun, yerinde ve gerektiğinde kullanılmaması durumunda tedavisi mümkün olmayan sonuç, hastalık, kalıcı ve ciddi sorunlara neden olduğunu söyledi. YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde Van Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen '1.
Andiç - 13.05.2008
Yyü'de '1. Öğrenci Bilgi Teknolojileri Kongresi' Devam Ediyor
Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen '1. Öğrenci Bilgi Teknolojileri Kongresi' devam ediyor. Van YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde dün başlayan ve üç gün süreyle devam edecek olan kongrenin bugünkü oturumunda 'Bilgisayar destekli eğitim' konusu hakkında bilgi verildi.
Andiç - 12.05.2008
İnternet Bağımlılığı Endişe Veriyor
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr Hayrettin Okut, dünyada hiç bir bağımlılığın internet gibi büyüme seyri göstermediğini belirterek, her geçen gün artarak devam eden bu durumun endişe verici olduğunu söyledi. YYÜ Van Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen '1. Öğrenci Bilgi Teknolojileri Kongresi' başladı. YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi salonunda gerçekleşen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.
Andiç - 06.05.2008
Anadolu Spor Basını Seminerlerinin Altıncısı Van'da Yapıldı
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ile Turkcell tarafından organize edilen Anadolu spor basını seminerlerinin altıncısı Van'da yapıldı. TSYD ile Turkcell tarafından organize edilen seminer Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde yapıldı.
Andiç - 06.05.2008
Van'da Tsyd Semineri Yapıldı
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Turkcell Spor Basını Seminerleri'nin 6.'sı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) gerçekleştirildi. TSYD-Turkcell Anadolu Spor Semineri, YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Salonu'nda yapıldı.
Andiç - 05.05.2008
Van'da Tsyd-turkcell Spor Basını Semineri Yarın Başlıyor
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Van Temsilcisi İkram Kali, basın mensupları ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öğrencilerine yönelik yapacakları 'TSYD-Turkcell Spor Basını Semireni'nin yarın başlayacağı belirtti. Van YYÜ Kültür Merkezi Prof. Dr. Cengiz Andiç Konferans Salonu'nda 6 Mayıs 2008 günü saat 14.
Andiç - 25.04.2008
Yabancı Yatırımcıların Türkiye'ye İlgisi Artıyor
Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Genel Sekreteri Mustafa Alper, 1990'lı yıllarda Türkiye'ye 700 milyon dolar yatırım yapılırken, bu rakamın 2006 yılında 21 milyar dolara yükseldiğini ve yabancı sermayenin artarak Türkiye'ye girmesinin ekonomik açıdan olumlu bir ilerleme olduğunu söyledi. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde 'Dünyada ve Türkiye'de Uluslararası Yatırımlar' konulu bir konferans düzenlendi.
Andiç - 25.04.2008
'Yüksek Öğrenim Kurumlarında Soruşturma Kuralları' Konulu Panel
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ile Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Yüksek Öğrenim Kurumlarında Soruşturma' konulu bir panel düzenlendi. Panelde yüksek mahkeme kararları ve en son değişikliklerle yükseköğretim kurumları yönetici, öğretim elemanları ve memurları hakkında ceza, ev disiplini soruşturması ile ilgili bilgiler verildi. Van YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleşen panel, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.
Andiç - 18.04.2008
Tübitak Bölge Yarışması Ödül Töreni
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından bu yıl ilk kez Van'da düzenlenen 'TÜBİTAK Van 2008 Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışması'nda dereceye giren proje sahiplerine düzenlenen bir törenle ödülleri verildi. Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Zeve yerleşkesinde bulunan Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine, Van Vali Yardımcısı Ali İpek, Belediye Başkan Yardımcısı Miraz Tunçdemir, YYÜ Rektörü Prof.
Andiç - 15.04.2008
Yyü'den 'Van ve Çevresi Ekoturizm' Konulu Panel
Van Valiliği, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği, 'Van ve çevresi ekoturizm' konulu panel yapıldı. Turizm Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen panel Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde yapıldı.
Andiç - 09.04.2008
Tübitak 2008 Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Yarışması
Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) tarafından, araştırma kültürünü topluma yaymak, çocukların ve gençlerin bilime olan ilgisini artırmak amacı ile düzenlenen Ortaöğrenim Öğrencileri Arası Araştırma Yarışması'nın bölge merkezi olarak bu yıl Van'da da yapılacağı açıklandı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü'nden yapılan açıklamada, 1969 yılından bu yana TÜBİTAK tarafından Önceki yıllarda sadece Ankara'da yapılan yarışmanın, 2005 yılından sonra bölgesel yarışmalar halinde yapılmaya başladığı belirtildi. Geçtiğimiz yıl 10 bölge merkezinde gerçekleştirilen yarışmaların, bu yıl İstanbul (Avrupa) ve Van Bölge Merkezlerinin de eklenmesiyle 12'ye ulaştığı ifade edilen açıklamada "Bu amacı desteklemek ve proje geliştirecek öğrencilere rehberlik edecek olan öğretmenlerimize bilim danışmanlığı kültürü kazandırmak için, TÜBİTAK Van Bölge Koordinatörlüğü olarak, ilkini 2007 yılının haziran ayında, ikincisini ise yine aynı yılın aralık ayında Ağrı, Batman, Bitlis, Hakkari, Muş, Siirt ve Van illerini kapsamına alan Van Bölgesi düzeyinde gerçekleştirdiğimiz "Proje Yürütme ve Bilim Danışmanlığı Eğitimi Çalıştayları" düzenlenmiştir. TÜBİTAK Van Bölge Koordinatörü Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ömer Faruk Keser'in yürüttüğü bu etkinlikler, Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve YYÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Başkanlığı tarafından da desteklenmektedir" denildi. Etkinlikle ilgili serginin 15-17 Nisan 2008 tarihlerinde Van Ticaret ve Sanayi Odası Binası Erek Kongre Merkezi'nde gerçekleştirileceği belirtilen açıklamada, yarışmanın 18 Nisan 2008 Cuma günü YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde yapılacak ödül töreni ile sona ereceği belirtildi.
Andiç - 23.03.2008
Ülkemi Seviyorum Belgemi Alıyorum Kampanyası
Gelir İdaresi Başkanlığı'nca düzenlenen 1 Kasım 2007-31 Ocak 2008 tarihleri arasında ilköğretim öğrencilerine yönelik "Ülkemi Seviyorum Belgemi Alıyorum" vergi iade fişi toplama kampanyasında hediye kazanan öğrenciler belirlendi. Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Zonguldak illerinde Vergi Dairesi Başkanlıklarına diğer illerde ise Defterdarlıklar tarafından hediye kazanan öğrencilere çağrı yapılarak bizzat veya toplu olarak 30 Mayıs 2008 tarihine kadar hediyeler dağıtılacak. Hediye kazanan öğrenciler velileri ile birlikte, çekiliş numarasını içeren Örnek Vatandaş Kartları ve nüfus cüzdanlarıyla bulundukları ilin Vergi Dairesi Başkanlığına veya defterdarlığına müracaat etmeleri gerekiyor. 30 Mayıs 2008 tarihinden sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacak. Yapılan çekilişe göre, illerde 1'er adet dizüstü bilgisayar, 2 masa üstü bilgisayar, 5 adet digital fotoğraf makinası ve 10 adet bisiklet kazanan öğrenciler şunlar: ERZURUM Dizüstü bilgisayar: Muhammet Esen Kandal Masa üstü bilgisayar: Barış Can Halis Aydın, İsmail Köseoğlu Digital fotoğraf makinası, Feyza Akçelik, Ali Özden, Ahmet Anşin, M.Ali Işık, Alperen Temuçin. Bisiklet:Kübra Deniz, Yasemin Coşkun, Orhan Çolak, Ayşenur Kılıç, Melike Zeyrek, Şeyma Konca, Sibel Sular, Mustafa Haluk Yaldız, Hilalm Kurtbaş, M.Yavuz Turan. BAYBURT: Dizüstü bilgisayar:Murat Karaver, Masa üstü bilgisayar:Burak Urgancı, Mehmekt Akif Akbaş Digital fotoğraf makinası:Hatice Beyza Çelebi,Kader Baytemur,Fethullah Şimşek,Emre Gülhan,Faruk Atmaca Bisiklet: Ahmet Karadeniz,Ahmet Birinci, Ahmet Furkan Abbasoğlu, Nurullah Demir,Abdurrahim Güler, Esra Memuş, Oğuzhan Yeğen, Sevilay Temel, Şüheda Kavalcıoğlu, Nuh Koyun. GÜMÜŞHANE Dizüstü bilgisayar:İsmet Kağan Gürsoy, Masa üstü bilgisayar: Mertcan Er,Zeynep Kapancı, Digital fotoğraf makinası:Süreyya Balyemez, Enes Bostancı,Hande Nur Altay, Hasan Basri Mermer, A.Kadir Andiç, Bisiklet:Gamze Torun, Esra Keleş, Nejdet Çember, Ayşe Salantur, Ayşe Nur Çavga , Zehra Ebre Erkoç,Taha Osman Bozkır,Umut Gürler, Ali Palancı, Seray Yüce.
Andiç - 22.03.2008
Bursa'da ekmek yüzde 25 zamlandı, vatandaş fırıncıyı suçladı
Bursa'da, 200 gramlık ekmek, yapılan yüzde 25 zamla 50 yeni kuruşa yükseldi. Vatandaşlar, bugünden itibaren geçerli olan fiyat zammına tepki gösterdi. Bu arada Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Bursa Besin Sanayi A.Ş. (BESAŞ), geçtiğimiz günlerde 400 gramlık ekmeğe yüzde 25'lik zamla 50 yeni kuruşa yükseltmişti. Bursa Fırıncılar Odası Talip Andiç, bugün (22) Mart itibariyle 200 gram ekmeğin 40 yeni kuruştan 50 yeni kuruşa, 400 gram ekmeğin de 80 yeni kuruştan 1 YTL'ye yükseldiğini söyledi.
Andiç - 19.03.2008
Çanakkale Zaferi'nin 93. Yıldönümü
Çanakkale Zaferi'nin 93. yıldönümü Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde düzenlenen kutlama etkinlikleri YYÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Anabilim Dalı korusunun Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Bando takımı eşliğinde verdiği konser ile başladı.
Andiç - 17.03.2008
Bursa'da Ekmek Yüzde 25 Zamlandı
Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı BESAŞ, yüzde 25'lik zam kararını uygulamaya koydu. 400 gram ekmek bugünden itibaren 50 yeni kuruştan satılırken, Fırıncılar Odası'nın 200 gram ekmeği 50 yeni kuruştan satma kararının 22 Mart'tan itibaren uygulanacağı öğrenildi. Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş. (BESAŞ), bu sabah itibariyle ekmeğe zam yaptı. 400 gramlık halk ekmeği yapılan yüzde 25 zamla 40 yeni kuruştan, 50 yeni kuruşa çıktı. Ayrıca daha önce 50 yeni kuruştan satılan 400 gramlık francala, kepekli, ayçekirdekli ve çavdarlı ekmeğin fiyatı ise 75 yeni kuruş oldu. Bursa genelinde de ekmek fiyatları bu hafta zamlanacak. Bursa Fırıncılar Odası Talip Andiç, 22 Mart itibariyle 200 gram ekmeğin 40 yeni kuruştan 50 yeni kuruşa, 400 gram ekmeğin de 80 yeni kuruştan 1 YTL'ye yükseleceğini belirtti.
Andiç - 15.03.2008
Erzurum'da Kurtuluş Kupası için Eskrim müsabakaları düzenlendi
Erzurum'un düşman işgalinden kurtarılışının 90. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen sportif etkinlikler devam ediyor. Bu çerçevede yapılan eskrim müsabakaları oldukça heyecanlı geçti. Erzurum'un düşman işgalinden kurtarılışının 90. yıl dönümü nedeniyle Kurtuluş Kupası Eskrim İl Şampiyonası düzenlendi. Cemal Gürsel Spor Salonu'nda düzenlenen müsabakalar bayan ve erkekler kategorisinde yapıldı. Eskrim Antrenörü ve il temsilcisi Mehmet Ali Dayanç, epe ve flöre branşlarında yapılan müsabakalara toplam 23 bay ve bayan sporcunun katıldığını bildirdi. Müsabakaların çekişmeli geçtiğini söyleyen Dayanç, eskrim sporunun Erzurum'da her geçen gün daha da yaygınlaştığını söyledi. Dayanç, kısa bir süre önce başlattıkları çalışmaların meyvesini vermeye başladığını ifade ederek, 55 çocuk arasından seçilen 25'inin eskrim sporuna hızla uyum sağladığını bildirdi. Yakın bir gelecekte milli takıma sporcu vermeye başlayacaklarını ileri süren Dayanç, Erzurum'da 6 ay öncesine kadar ismine bile rastlanılmayan eskrim sporunun her geçen gün yaygınlaştığını ve üç kulüp kurulduğunu bunun da eskrim adına sevindirici olduğunu vurguladı. Bazı branşlarda sadece iki sporcunun katıldığı kurtuluş kupası epe ve flöre dallarında ilk üçe giren sporcular şunlar: Bayanlar: 1. Halenur Özbek, 2. Eda Tarakçı, 3. Buket Andiç.
Andiç - 17.11.2007
Doğalgaza geçilen Denizli'de sobayı artık ilçe ve köydeki vatandaşlar kullanıyor
Doğalgazın gelmesiyle birlikte Denizli'de soba kullanımı ilçe ve köylerle sınırlı kaldı. Şehir merkezinde soba ihtiyacı olanlar da doğalgaz geleceğini düşünerek kullanılmış soba alıyor. Tarihî Kaleiçi Çarşısı'nda soba satan Ali Debeniz, doğalgaz çalışmaları başladığından bu yana soba satışlarının azaldığını söyledi. Geçen kış 400-500 civarında soba satarken bu yıl 200'ü bulamadığını anlatan Debeniz, "Bundan birkaç yıl evvel bu sezonda bin 500 civarında soba satardık. Sobaya talep azalınca, yan ürünlerin satışı da durma noktasına geldi." dedi. Sobaya rağbeti daha çok ilçe, belde ve köylerde oturanların gösterdiğini kaydeden Tuncay Andiç ise, "İlçe, köy ve kasabadan gelenler, sobaları daha çok santral garaj civarından alıyor.
Andiç - 16.11.2007
'Hayatımın Fikri' Projesi Yyü'de Tanıtıldı
GSM Şirketi Avea ile Toplum Gönüllüleri (TOG) işbirliğiyle organize edilen 'Hayatımın Fikri' projesi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) öğrencilere tanıtıldı. YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlik, YYÜ Rektörü Prof.
Andiç - 15.11.2007
'Hayatımın Fikri' Projesi Yyü'de
GSM Şirketi Avea ile Toplum Gönüllüleri (TOG) işbirliğiyle organize edilen 'Hayatımın Fikri' projesi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) hayata geçiyor. YYÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, gençlerin kendi iş fikirlerini hayata geçirmelerini hedefleyen 'Hayatımın Fikri' projesinin Van'da start alacağı bildirildi. YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan etkinlikte, genç girişimcilerin enerjilerinin ve potansiyellerinin farkına varmaları ve bu potansiyeli değerlendirerek istihdam konusunda bir alternatif oluşturmalarının amaçlandığı belirtildi.
Andiç - 08.11.2007
Yyü'de 10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası Etkinlikleri
10 Kasım Atatürk'ü Anma ve Atatürk Haftası dolayısıyla Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) birçok etkinlik düzenleneceği açıklandı. YYÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 9 Kasım Cuma günü Alman Kültür Merkezi'nin işbirliği ile YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde piyano-keman konseri düzenlenecek.
Andiç - 07.11.2007
Alman Sanatçılardan Konser
Van'da 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası çerçevesinde bir konser verilecek. Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 9 Kasım Cuma akşamı saat 19.00'da üniversite kampüsündeki Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde, Alman keman-piyano ikilisinin konser vereceği bildirildi.
Andiç - 30.09.2007
Yeni Yasama Yılı Yarın Başlıyor
TBMM'nin 23. dönem 2. yasama yılı, yarın (1 Ekim Pazartesi) Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açış konuşmasıyla başlayacak. Gül'ün yarınki konuşmasında özellikle Anayasa değişikliği konusunda önemli mesajlar vermesi bekleniyor. TBMM'de 2. yasama yılı yarın resmen başlayacak. Bilindiği gibi 22 Temmuz'da yapılan milletvekili genel seçimlerinden sonra oluşan 23. dönem parlamentosu, 4 Ağustos Cumartesi günü yapılan andiçme töreninin ardından resmen çalışmalarına başlamıştı.
Andiç - 24.09.2007
TBMM'de Yeni Yasama Yılı 1 Ekim'de
TBMM'nin 23. Dönem 2. Yasama Yılı, 1 Ekim Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açış konuşmasıyla başlayacak. 22 Temmuzda yapılan milletvekili genel seçimlerinden sonra oluşan 23. Dönem Parlamentosu, 4 Ağustos Cumartesi günü yapılan andiçme töreninin ardından resmen çalışmalarına başlamıştı.
Andiç - 28.08.2007
Gül'ün Andiçme Törenine CHP Katılmadı
Cumhurbaşkanı Seçilen Abdullah Gül'ün Andiçme Törenini CHP, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları İzlemedi.
Andiç - 28.08.2007
Cumhurbaşkanı Gül, Atatürk Mozelesine Çelenk Koydu
11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM'deki andiçme töreninin ardından Anıtkabir'e giderek Atatürk'ün mozelesine çelenk koydu.
Andiç - 28.08.2007
Gül, Genel Kurulda Andiçti
Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı Seçilen Abdullah Gül, TBMM Genel Kurulu'nda Andiçti.
Andiç - 28.08.2007
Gül Mazbatasını Aldı
Gül saat 17.45'de TBMM'ye gidecek. Meclis'te askeri törenle karşılanacak olan Gül, saat 18.00'de Genel Kurul Salonu'na girerek andiçecek.
Andiç - 27.08.2007
Anka, 27 Ağustos 2007 Pazartesi Gündemi
ANKA, ANKARA HABER AJANSI A.Ş. -CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ 3. TURU YARIN YAPILACAK -Cumhurbaşkanı seçiminin üçüncü tur oylaması yarın saat 15.00'te TBMM Genel Kurulu'nda yapılacak. AKP Kayseri Milletvekili Abdullah Gül, MHP Kayseri Milletvekili Sabahattin Çakmakoğlu ve DSP Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli'nin aday olduğu seçimde Cumhurbaşkanı seçilmek için 276 oy yeterli olacak. Seçilmek için 367 oya ihtiyaç olan ikinci turda Gül 337, Çakmakoğlu 71, İçli 14 oy almıştı. -GÜL İÇİN MECLİS'TE ASKERİ TÖREN -Cumhurbaşkanı seçilmesine kesin gözüyle bakılan Abdullah Gül, yarın üçüncü turda oy kullandıktan sonra Dışişleri Konutu'na gidecek ve oylama sonucunu buradan takip edecek. Seçilmesinin ardından Gül, Meclis'te askeri törenle karşılanacak ve saat 18.00'de başlayacak birleşimde Cumhurbaşkanı olarak andiçecek.
Andiç - 27.08.2007
Gül İçin Hazırlıklar Tamam
-Cumhurbaşkanı seçilmesine kesin gözüyle bakılan Abdullah Gül, yarın üçüncü turda oy kullandıktan sonra Dışişleri Konutu'na gidecek ve oylama sonucunu buradan takip edecek. Seçilmesinin ardından Gül, Meclis'te askeri törenle karşılanacak ve saat 18.00'de başlayacak birleşimde Cumhurbaşkanı olarak andiçecek.
Andiç - 27.08.2007
Cumhurbaşkanı Seçiminin 3. Turu Yarın
Cumhurbaşkanı seçiminin 3. turu yarın yapılacak. Bu turda, üye tamsayısının salt çoğunluğunun (276) oyunu alan aday, Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı seçilecek. TBMM Genel Kurulu, yarın saat 15.00'de Meclis Başkanı Köksal Toptan başkanlığında toplanacak. Toptan'ın, toplantı yeter sayısını belirlemek üzere yapacağı yoklamanın ardından, cumhurbaşkanı seçiminin 3. tur oylamasına geçilecek. Gizli oylamada, milletvekilleri, illerine göre adları okunduktan sonra, salondaki kabinlerde oy kullanacak. Cumhurbaşkanı seçiminde, AK Parti Kayseri Milletvekili Abdullah Gül, MHP Kayseri Milletvekili Sabahattin Çakmakoğlu ve DSP Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli yarışacak. Genel Kurulda 20 Ağustos Pazartesi günü yapılan ilk tur oylamada; AK Parti'li Gül 341, MHP'li Çakmakoğlu 70, DSP'li İçli 13 oy alırken, ikinci turda da Gül'e 337, Çakmakoğlu'na 71, İçli'ye ise 14 oy çıkmıştı. 3. turda, üye tamsayısının salt çoğunluğunun (276) sağlanması gerekiyor. Bu oylamada da üye tamsayısının salt çoğunluğu sağlanamadığı takdirde, üçüncü oylamada en çok oy almış olan iki aday arasında dördüncü oylama yapılacak. Bu oylamada da üye tamsayısının salt çoğunluğu aranacak. Yarın yapılacak 3. turda 11. Cumhurbaşkanı seçilmesi beklenen Abdullah Gül'ün andiçme töreniyle ilgili hazırlıklar da tamamlandı.
Andiç - 23.08.2007
TBMM'de 11. Cumhurbaşkanı İçin Hazırlıklar Tamam
TBMM'de 28 Ağustos Salı Günü Yapılacak Cumhurbaşkanı Seçiminin 3. Turunda Gerekli 276 Oyu Sağlayarak 11. Cumhurbaşkanı Olması Beklenen Abdullah Gül'ün Andiçme Töreniyle İlgili Hazırlıklar Tamamlandı.
Andiç - 20.08.2007
Cumhurbaşkanı Seçildiği Gün Ant İçecek
11. Cumhurbaşkanı, TBMM Genel Kurulunda seçildiği gün ant içecek. TBMM Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı'nın andiçme töreni için konuklara davetiye gönderdi.
Andiç - 08.08.2007
TBMM, 24. Başkanını Yarın Seçecek
TBMM'nin yeni başkanı yarın yapılacak toplantıda belirlenecek. TBMM Genel Kurulu, milletvekillerinin andiçme töreninin yapıldığı 4 Ağustos Cumartesi günü adaylık başvurusu başlayan ve bugün saat 24.
Andiç - 06.08.2007
Kamer Genç: "ya 1 Tek Oy Çıkar ya da Seçilirim"
TBMM Başkanı adayı, Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç, ''Ya 1 tek oy çıkar, ya da seçilirim'' dedi. Meclis Başkanlığı için adaylık başvurusunda bulunan Genç, ''Seçimin nasıl sonuçlanacağı, beklentisinin ne olduğu'' sorusuna, bunu, süreç içinde göreceğini söyledi. Genç, ''Ya 1 tek oy çıkar, ya da seçilirim. Belli mi olur? Kendime oy vereceğim kesin. Başkalarının oy verip vermeyeceğini bilmem'' diye konuştu. AK Parti'nin, bütün gündemi kendine göre sürüklemeye çalıştığını, ''Meclis Başkanlığı seçimini de 1 günde yapacağım'' dediğini ifade eden Genç, Meclis Başkanı seçimi için açıklanan takvime itiraz ettiğini, ancak milletvekili andiçme töreninin yapıldığı birleşimi yöneten Geçici TBMM Başkanı Şükrü Elekdağ'ın hatalı uygulama yaptığını ileri sürdü.
Andiç - 05.08.2007
TBMM'deki Andiçme Töreni 10 Saat 15 Dakika Sürdü
23. Dönem Parlamentosu'nda Andiçme Töreni 10 Saat 15 Dakika Sürdü.
Andiç - 04.08.2007
Erdoğan: "Dayanışma Şart"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, DTP ve MHP'li Milletvekillerinin Meclisteki Andiçme Töreninde Tokalaşmasını Değerlendirirken, 'Temennimiz Odur Ki Türkiye, Daha İleri Bir Demokrasiyi, Meclis Çatımız Altında Yaşasın, Teneffüs Etsin' Dedi.
Andiç - 04.08.2007
TBMM'de 23. Yasama Yılı Açılışı
TBMM Genel Kurulu'nda yemin töreni sürüyor. Başbakan Erdoğan da yeminini etti. Erdoğan'ı CHP lideri Baykal alkışlarken, MHP lideri Bahçeli alkışlamadı. TBMM Genel Kurulu'ndaki andiçme töreni sürüyor.
Andiç - 04.08.2007
Başbakan Erdoğan Andiçti
23. Dönem Parlamentosundaki Andiçme Töreninde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Yemin Etti.
Andiç - 27.07.2007
Kirazcılara 1.3 Milyon YTL Ceza
Rekabet Kurulu, kiraz alımı ve ihracatı yapan 13 firmaya, üretilen kirazların alım fiyatlarını ve diğer koşulları belirleme yoluyla rekabeti ihlal etikleri gerekçesiyle toplam 1 milyon 349 bin 936 YTL para cezası verdi. Rekabet Kurulu Başkan Vekili Tuncay Songör, kiraz alımı ve ihracatı yapan firmaların, üretilen kirazların alım fiyatlarını ve diğer koşulları belirlemek üzere rekabeti ihlal edip etmediklerinin tespiti için açılan soruşturmanın sonucunu açıkladı. Soruşturma sonucuna göre, Alara Tarım Ürünleri'nin, Cena Dış Ticaret ve Tarım Ürünleri'nin, Çelikoğlu Otomotiv'in, Sultan Tarım Ürünleri Gıda Sanayi Ticaret'in, Er-şah Gıda'nın, Pia Frucht Gıda Lojistik ve Dış Ticaret'in, Dönüş İthalat İhracat ve Ticaret'in, Yavuzlar Gıda'nın, Paşam Tarım Turizm Gıda Sanayi Pazarlama'nın ve Andiç Gıda Tekstil Makine Taşıma'nın rekabeti ihlal ettikleri belirlendi.
Andiç - 18.06.2007
Denize Düşen Araç İçin Tazminat Davası
İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nde 9 ay önce, otomobille araba vapurundan denize düşen Aysun Atay Arıkan, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzdeniz A.Ş. ve bir süre bu araba vapurunu işleten Erdemler Nakliyat Şirketi’ne 18 bin 814 YTL tazminat istemiyle dava açtı. GEÇEN yıl 6 Eylül’de Üçkuyular’dan hareket eden kaptan Ahmet Yılmaz idaresindeki "Erdemler-5" araba vapuru, Bostanlı İskelesi’ne yanaştığında Aysun Atay Arıkan’ın yönetimindeki otomobil, arkasına bağlı olan ve üzerinde optimist teknesi bulunan römork ile iskeleye çıkmak üzere hareket etti. Bu sırada vapur tekrar denize açılınca, otomobil ve römork üzerindeki teknelerle birlikte denize düştü. Güzelbahçe Optimist Spor Kulübü Başkan Yardımcısı olan Arıkan, son anda araçtan dışarı çıkabildi. Kaptan hakkında ceza davası açılırken, aracın sahibi Lale Andiç’in hurdaya çıkan ve 20 bin 500 YTL değer biçilen otomobili için sigorta şirketi 17 bin YTL ödedi.
Andiç - 22.05.2007
Bunalıma giren genç, yüksek gerilim hattına çıktı
Eskiizmir'de yüksek gerilim hattının geçtiği 20 metrelik direğe tırmanan bir kişi, polis ve itfaiye ekipleri tarafından ikna edilerek indirildi. Gece saat 22.30 sıralarında, Eskiizmir 3735 Sokak'taki boş arazide bulunan yüksek gerilim hattına tırmanan bir kişiyi gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Bunun üzerine kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, yaklaşık 20 metre yüksekliğindeki yüksek gerilim hattının geçtiği direğe tırmanan 22 yaşındaki inşaat işçisi Hakan Andiç'i ikna etmeye çalıştı.
Andiç - 26.03.2007
Van Yyü Rektörü Aşkın'a 1 YTL ve Kınama Cezası
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın, eski rektör merhum Prof. Dr. Cengiz Andiç için söylediği sözlerden dolayı hakkında açılan 1 YTL'lik sembolik manevi tazminat davasını kaybetti.
Andiç - 15.03.2007
Bingöl'de Nevruz Koşusu
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Bingöl'de nevruz koşusu yapıldı. Nevruz Bayramı kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen yarışlar, kız ve erkek olmak üzere iki ayrı kategoride yapıldı. 11-12 ve 13-14 yaş grupları arasında gerçekleşen yarışlara 35 öğrenci katıldı. Kızlar 2 bin metrede, erkekler ise 3 bin metrede dereceye girmek için yarıştı. Şehit Mustafa Gündoğdu İlköğretim Okulu, Sarayiçi İlköğretim Okulu, Karlıova ve Kalencik Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) ile Güveçli Pansiyonlu İlköğretim Okulu (PİO) öğrencilerinin katıldığı yarışma sonucunda 13-14 yaş erkekler kategorisinde Ali Akan birinci, Emrullah Ağralı ikinci, Yavuz Ağralı üçüncü olurken, kızlar kategorisinde Merve Bayırkan birinci, Esra Oynak ikinci, Gülsüm Andiç üçüncü oldu.
Andiç - 13.02.2007
Van'da "Çiftçi Eğitimi ve Ekonomik Örgütlenmesi" Projesi
Doğu Anadolu Kalkınma Programı (DAKP) Tarım ve Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında yürütülen "Çiftçi Eğitimi ve Ekonomik Örgütlenmesi" projesi eğitimleri Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) verilmeye başlandı. Ziraat Fakültesi'nde verilmeye başlanılan eğitimlere, Özalp İlçesi Dönerdere, Erciş İlçesi Ekiciler ve Yukarı Işıklı köyleri, Gevaş İlçesi Uysal Beldesi ve İkizler Köyü Tarımsal Kalkınma kooperatiflerine bağlı 400 bayan ve erkek çiftçi katılıyor. Proje Koordinatörü Emel Tuğrul, Doğu Anadolu Kalkınma Programı Tarım ve Kırsal Kalkınma Bileşeni Koordinatörü Mevlüt Özen ve YYÜ'den birçok akademisyenin katıldığı açılış toplantısında, Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Tüfenkçi, Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nafi Çoksöyler ve Gıda Mühendisliği Bölümü'nden Yrd. Doç. Dr. Seval Andiç'in verdiği ilk seminerlerin ardından eğitimler birçok akademisyenin katılımıyla devam ediyor.
Andiç - 05.02.2007
Mango 1000. Mağazasını Açıyor
Türk Kökenli Andiç Kardeşlerce Barcelona'da Kurulan
Andiç - 30.07.2006
Samsun: Laser Türkiye Birinciliği Yelken Yarışları Sona Erdi
Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Samsun'da düzenlenen Laser Türkiye Birinciliği Yelken Yarışları sona erdi. Samsun Yelken Kulüp ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve 4 gün süren yarışmaya Tekirdağ, Burdur, İzmir, İstanbul, Trabzon, Sinop, Muğla, Samsun, Çanakkale, Kocaeli, Hatay ve Adana'dan 15 takım 108 sporcusuyla katıldı. Karadeniz'in sert dalgaları arasında laser 4.7, laser radiel ve laser standart kategorilerinde yarışan yarışmacılar dereceye girmek için mücadele etti. Yarışlar sonunda laser 4.7 genelde Kaan Mazlumca birinci, Canberk Karahan ikinci, Emrah Taşlı üçüncü olurken, laser 4.7 junıor'da Gökhan Kantarcıoğlu birinciliği elde etti. Laser 4.7 bayanda Arya Sevgen birinci, Berke Andiç ikinci, Selin Özçelik üçüncü oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Andiç Haberleri | Andiç Haber - Haberler - Andiç haberleri, son dakika andiç haber ve gelişmeleri burada. Hıncal Uluç ve Nebil Özgentürk Üniversitelilerle Bir Araya Geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 17:54:36. #1.15#

title