Anderlecht, Fenerbahçe'den Çekinmiyor

Anderlecht Teknik Direktörü Franky Vercauteren, Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Maçında Yarın Akşam Deplasmanda Karşılaşacakları Fenerbahçe'nin Ligde Geçen Hafta Yenildiği İstanbul Büyükşehir Belediyespor Maçının Kendileri İçin Ölçü Olamayacağını ve Bu Maçı Futbolcularına İzletmeyeceğini Söyledi.

Anderlecht, Fenerbahçe'den Çekinmiyor

Anderlecht Teknik Direktörü Franky Vercauteren, Şampiyonlar Ligi ön eleme maçında yarın akşam deplasmanda karşılaşacakları Fenerbahçe'nin ligde geçen hafta yenildiği İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının kendileri için ölçü olamayacağını ve bu maçı futbolcularına izletmeyeceğini söyledi.

Franky Vercauteren, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yaptıkları antrenman öncesinde yarın oynayacakları maçla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Fenerbahçe'ye büyük saygı duyduklarını ve rakiplerinin büyük bir takım olduğunu kaydeden Vercauteren, "Geçmişine baktığımızda Fenerbahçe benim için çok büyük bir kulüptür. İlk lig maçındaki 2-0'lık yenilgi benim için ölçü olmayacak. O maçın görüntülerini futbolcularıma izlettirmedim, izlettirmeyeceğim. Fenerbahçe ile yapacağımız maçlar ekonomik açıdan da

çok önemli. Fenerbahçe'de çok önemli isimler var, ama takım oyunu daha önemli. Yarın Fenerbahçe'de Roberto Carlos, Appiah ve Kezman oynuyor diye değil, iyi bir takıma karşı oynayacağımız için önlemlerimi aldım. Yarın elimizden geleni yapacağız. Kış aylarında Avrupa'da olmak, geçmiş yıllardaki başarılarımızı yakalamak istiyoruz'' dedi.

Vercauteren, yeni transferleri Polak'ın ilk 11'e girmesiyle kısa zamanda takıma uyum sağladığını gösterdiğini belirtirken, sakatlıkları devam eden Biglia ve Pareja'nın yarın akşamki maçta oynayıp oynamayacağının henüz belli olmadığını söyledi.

Basın toplantısında konuşan Mısırlı futbolcu Ahmed Hassan, İstanbul'da oynamanın çok zor olduğunu belirterek, "Fenerbahçe'nin de çok iyi taraftarı var. Takımlarını çok iyi destekliyorlar. Beşiktaş ve Fenerbahçe maçları da hep zor olmuştur. Ben alıştım. Sonuçta taraftarlar oynamıyor, futbolcular oynuyor. İkinci maçı sahamızda oynayacak olmamız bizim için avantaj. İlk maçı kazanmak istiyoruz'' diye konuştu.

Beşiktaş ve Gençlerbirliği formalarıyla Fenerbahçe'ye 2 gol attığını hatırlatan Ahmed Hassan, yarın da Fenerbahçe'ye gol atmak istediğini kaydetti.

Futbolculardan Boussoufa da, Fenerbahçe'nin çok önemli oyuncuları olmasına rağmen yarınki maçı kazanmak istediklerini ifade etti.

Bu arada FC Anderlecht, Fenerbahçe maçının hazırlıklarını Şükrü Saracoğlu Stadı'nda ilk 15 dakikası basına açık olarak gerçekleştirilen antrenmanla tamamladı.

(İK-ÖZ-S)

Kaynak: İHA