Anayasa Mahkemesi Haberleri

Anayasa Mahkemesi haber, Anayasa Mahkemesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Anayasa Mahkemesi - 13.04.2021
Kapatılan Zaman gazetesinin bazı eski yazarları, yeniden hakim karşısında
AYM Alpay ile ilgili ihlal kararı vermişti Sanıklardan Şahin Alpay, Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiği gerekçesiyle başvuruda bulunmuştu.
Anayasa Mahkemesi - 13.04.2021
Kapatılan Zaman Gazetesi'nin eski yazarları yeniden hakim karşısına çıktı
"BERAAT TALEBİM ALNIMDAKİ KARA LEKEYİ SİLMEDEN ÖLMEK İSTEMEDİĞİMDENDİR" Ali Bulaç ise, "Örgüte yardım suçlarını reddediyorum. Bu yapıya yardımda bulunmadım. Yargıtay, Anayasa Mahkemesi'nin hakkımda verdiği  kararı görmezden gelmiş.
Anayasa Mahkemesi - 13.04.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde yeni hükümet kuruldu
Cumhurbaşkanı Tshisekedi'nin Temmuz 2020'de Anayasa Mahkemesi, ordu ve yargıya yeni atamalar yapması üzerine iki parti arasında siyasi kriz çıkmıştı.
Anayasa Mahkemesi - 13.04.2021
AYM, kamulaştırma bedeli değer kaybına uğratılan başvurucuların mülkiyet haklarının ihlal edildiğine hükmetti
Anayasa Mahkemesi (AYM), arazileri kamulaştırılan ancak ödeme yapılmayan başvuruculara ödenecek ücretin yaklaşık 32 yıl sonra belirlenirken enflasyon karşısında güncelleme yapılmamasını, değer kaybı nedeniyle mülkiyet hakkının ihlal edilmesi saydı.
Anayasa Mahkemesi - 13.04.2021
AYM'nin 11 siyasi partinin mali denetimlerine ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Anayasa Mahkemesi (AYM), 11 siyasi partinin 2017 ve 2018'deki mali denetimlerinin incelenmesi sonucu, bu partilerin gösterdikleri gelir gider toplamının, 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu'na uygun olduğuna karar verdi.
Anayasa Mahkemesi - 12.04.2021
Son dakika haberleri: (Cumhurbaşkanı'na ve Özlem Zengin'e "hakaret" ile suçlanan avukat hakim karşısında
CUMHURBAŞKANI'na ve AK Parti Milletvekili Özlem Zengin'e sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım nedeniyle hakaret ettiği iddiasıyla 7 yıla kadar hapsi istenen avukat Mert Yaşar, hakim karşısına çıktı. Avukat Yaşar, paylaşımında Cumhurbaşkanına hakareti olmadığını belirterek "Paylaşımım dil bilgisi açısından sorunludur. Başka bir yere çekilmiştir" diyerek beraatini talep etti.  İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Mert Yaşar katıldı. Müşteki sıfatı bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı temsil etti. Şikayetçi Özlem Zengin ise duruşmaya katılmadı.  ÖZLEM ZENGİN'İN ŞİKAYETÇİ OLARAK İFADESİ ANKARA'DA ALINACAK Hakim, sanık avukatının Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru yapıldığının bildirildiğini tutanağa geçirdi.
Anayasa Mahkemesi - 11.04.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- Eski Anayasa Mahkemesi Genel Sekreteri Mehmet Oğuz Kaya, FETÖ üyeliği iddiasıyla yargılandığı davada 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Anayasa Mahkemesi - 11.04.2021
Fas'ta iktidarın büyük ortağı, Meclisteki sandalye dağılımı tasarısının "anayasal olmadığını" belirtti
Fas'ta iktidarın büyük ortağı Adalet ve Kalkınma Partisi (PJD), Anayasa Mahkemesinin, Meclisteki sandalye dağılımına ilişkin düzenlemenin "anayasal" olduğu yönündeki açıklamasına karşı çıktı.
Anayasa Mahkemesi - 10.04.2021
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan'dan AYM tepkisi
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Anayasa Mahkemesi'nin sözleşmeli öğretmen istihdamının ve sözleşmeli öğretmen alımında sözlü sınavın Anayasa'ya aykırı olmadığına yönelik kararı hakkında açıklamalarda bulundu.
Anayasa Mahkemesi - 10.04.2021
İtalya'da yasa dışı telefon dinleme krizi büyüyor
Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Giovanni Maria Flick de "Savunma hakkının açık ihlali söz konusu.
Anayasa Mahkemesi - 10.04.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Devlet Bahçeli'nin sözleri hatırlatılarak, "Anayasa Mahkemesi kapatılabilir mi?" sorusu yöneltilen Kılıçdaroğlu, "Anayasa Mahkemesi kapatılamaz, zaten o söylemi ciddiye almanın da bir mantığı yoktur.
Anayasa Mahkemesi - 09.04.2021
Tunus Cumhurbaşkanı Said: "Tunus'un yatağından kalkması ve iyileşmesi gerekiyor"
Tunus'taki devlet kurumlarının işleyişini değerlendiren Said, şu ifadeleri kullandı: "Devlet kurumlarının uyumu ve devamlılığı, anayasanın amaçları doğrultusunda sağlanır. Zira, anayasa hükümetin yönetim aracı değil, devlet otoritesi ve vatandaşlar arasında özgürlüğü sağlama ve dengeyi kurma aracıdır." Tunus'ta devlet erkleri arasındaki gerilim Cumhurbaşkanı Said, Başbakan Hişam el-Meşişi'nin 16 Ocak'ta meclisten güvenoyu alan kabine revizyonunun anayasal olmadığını savunuyor. Konuyu çözme yetisine sahip 2014 Anayasası'nın öngördüğü Anayasa Mahkemesinin henüz kurulamamış olması da krizi derinleştiriyor.
Anayasa Mahkemesi - 09.04.2021
Anayasa Mahkemesinin siyasi parti mali denetimleri Resmi Gazete'de yayımlandı
Anayasa Mahkemesi, aralarında Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve İYİ Parti'nin de olduğu 20 siyasi partinin 2016, 2017 ve 2018 yıllarına ait mali denetimlerinde, bu partilerin gösterdikleri gelir-gider toplamının eldeki bilgilere göre doğru, denk ve 2820 sayılı...
Anayasa Mahkemesi - 08.04.2021
Anayasa Mahkemesi'nden 6755 sayılı OHAL tedbirleri kanununa kısmi iptal
Anayasa Mahkemesi, "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun"un bazı hükümlerini, Anayasa'ya aykırı bularak iptal etti.
Anayasa Mahkemesi - 08.04.2021
Son dakika! Eski Yargıtay üyelerinin Yüce Divan'da yargılanmalarına devam edildi
Bir son dakika haberine göre Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay 14. Ceza Dairesi üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile firari Kenan Karabeyeser'in, "görevi kötüye kullanma" suçlamasıyla Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesi'nde yargılandığı...
Anayasa Mahkemesi - 07.04.2021
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop, Kuzey Makedonya Adalet Bakanı Bojan Marichijk'i kabul etti Açıklaması
"Türkçe Eğitim Bayramı" vesilesiyle geçen yıl aralık ayında yaptığı Makedonya ziyaretini hatırlatan Şentop, "Ziyaretim çerçevesinde Cumhurbaşkanınız Sayın (Stevo) Pendarovski, Meclis Başkanı değerli kardeşim Sayın (Talat) Caferi, Başbakan Sayın (Zoran) Zaev ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın (Salih) Murat ile faydalı görüşmeler gerçekleştirdik.
Anayasa Mahkemesi - 07.04.2021
Son dakika haber | Kongo Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Nguesso'nun yeniden göreve gelmesini onayladı
Gelen son dakika haberlerine göre Kongo Cumhuriyeti'nde, Cumhurbaşkanı Denis Sassou Nguesso'nun yeniden göreve gelmesi onaylandı.
Anayasa Mahkemesi - 06.04.2021
Tunus Cumhurbaşkanı Said, Anayasa Mahkemesine ilişkin yasayı veto kararını savundu
Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Mecliste onaylanan ancak kendisinin veto ettiği Anayasa Mahkemesi üyelerinin seçimine ilişkin yasayı eleştirerek, "hukuki metinler üzerinden siyasi hesaplaşmaya izin vermeyeceğini" söyledi.
Anayasa Mahkemesi - 06.04.2021
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Anayasa Mahkemesi ve HDP açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Anayasa Mahkemesi'nin HDP'yi arkalayan ve kollayan tutumu bizim nazarımızda hükümsüz, milli vicdanda yok hükmündedir" dedi.
Anayasa Mahkemesi - 05.04.2021
Tunus'un eski Cumhurbaşkanı Merzuki'den erken seçim çağrısı
Cumhurbaşkanı Said, Başbakan Meşişi'nin meclisten güvenoyu alan kabine revizyonunun anayasal olmadığını savunuyor. Konuyu çözme yetisine sahip 2014 Anayasası'nın öngördüğü Anayasa Mahkemesinin henüz kurulamamış olması da krizi derinleştiriyor.
Anayasa Mahkemesi - 04.04.2021
Tunus Cumhurbaşkanı Said'den Anayasa Mahkemesi yasasına ret Açıklaması
Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, parlamentonun kabul ettiği Anayasa Mahkemesi yasasını onaylamayı reddetti.
Anayasa Mahkemesi - 04.04.2021
Haftanın tarihine bakış
1972- Anayasa Mahkemesi, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın idam kararlarını usulden iptal etti.
Anayasa Mahkemesi - 03.04.2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım almak isteyenlere internetten başvuru imkanı getirdi
Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım almak isteyen dar gelirli vatandaşların çevrim içi başvuru yapmalarına imkan sağlayacak internet adresini kullanıma açtı.
Anayasa Mahkemesi - 02.04.2021
DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, partisinin Mamak İlçe Kongresi'nde konuştu Açıklaması
Babacan, partisinin Mamak İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Anayasa Mahkemesinin (AYM) kapatılması tartışmaları ve ekonomik verilere değindi.
Anayasa Mahkemesi - 02.04.2021
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Anayasa Mahkemesi'nin kapatılması gerektiği" yönündeki sözlerine ilişkin, "Bu bağımsız yargıya, temel hak ve hürriyetlere, muhalefete tahammülü olmayan, dikta virüsüyle malul, hastalıklı bir...
Anayasa Mahkemesi - 02.04.2021
Şentop, 100. Yıl Perspektifiyle 1921 Teşkilat-ı Esasiye Kanunu ve Milli Egemenlik Sempozyumu'nda konuştu: (2)
"Anayasa Mahkemesi kararına göre iç tüzük hükmünü uygulamış olduk" TBMM Başkanı Başkanı Şentop, Anayasa Mahkemesi kararlarının parlamento hukukunun kaynaklarından olduğunu belirterek, "1992'deki bu karara göre, bizim dün yapmış olduğumuz işlem bütün boyutları itibarıyla iç tüzükte düzenlenmemiş olsa da Anayasa Mahkemesi bunun bir eylemli iç tüzük düzenlemesi olduğuna zaten karar vermiş.
Anayasa Mahkemesi - 02.04.2021
Anayasa Mahkemesinin Gergerlioğlu başvurusunun reddine ilişkin kararının gerekçesi açıklandı Açıklaması
Anayasa Mahkemesi (AYM), HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesinin iptali istemiyle yapılan başvurunun yetkisizlik nedeniyle reddine ilişkin kararın gerekçesini açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Anayasa Mahkemesi Haberleri | Anayasa Mahkemesi Haber - Haberler - Sayfa 5 - Anayasa Mahkemesi haberleri, son dakika anayasa mahkemesi haber ve gelişmeleri burada. Eski TBMM Başkanlarından Yıldırım Akbulut için Mecliste cenaze töreni düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 01:18:17. #1.15#

title