Anavatan: "Seçime Katılmama İnisiyatifi Gelişmelere Göre Mumcu'da"

Anavatan: "Seçime Katılmama İnisiyatifi Gelişmelere Göre Mumcu'da"

Anavatan Partisi'nden Yapılan Açıklamada, Seçimlere Katılmamaya İlişkin Kararın İmzaya Açıldığı Ancak Dp'nin Atacağı Adımlara Göre Bu Kararın Uygulanıp Uygulanmaması İnisiyatifinin Genel Başkan Erkan Mumcu'ya Bırakıldığı Bildirildi.

Anavatan:

Anavatan Partisi'nden yapılan açıklamada, seçimlere katılmamaya ilişkin kararın imzaya açıldığı ancak DP'nin atacağı adımlara göre bu kararın uygulanıp uygulanmaması inisiyatifinin Genel Başkan Erkan Mumcu'ya bırakıldığı bildirildi.

Yazılı açıklamada, MKYK toplantısı sonrasında bazı basın organlarında ve haber sitelerinde "ANAVATAN'ın seçimlere katılmayacağı" yönünde "kaynağı belirsiz ve çelişkili" açıklamalar yer aldığına işaret edilerek, şöyle denildi:

"MKYK'da, Demokrat Parti ile bütünleşme süreci ele alınmış, bu sürecin başarısı için Anavatan Partisi'nin üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirdiği, sürecin bundan sonraki aşamalarına ilişkin tüm sorumluluğun, verecekleri karar ve atacakları adımlarla DP yönetimine ait olduğu değerlendirilmiştir.

Anavatan Partisi, tüm aday listelerini ve seçime tek başına katılma yönündeki hazırlıklarını tamamlamıştır. MKYK'da ayrıca, Anavatan Partisi'nin seçimlere katılmamasına ilişkin karar imzaya açılmış, ancak DP'nin bütünleşme sürecine ilişkin atacağı adımlara göre bu kararın uygulanıp uygulanmaması inisiyatifi Genel Başkanımız Sayın Erkan Mumcu'ya bırakılmıştır."