Anavatan Osmaniye İl Başkanı Güntürkün: Anavatan Hiçbir Partinin Sığıntısı Olamaz

Anavatan Osmaniye İl Başkanı Güntürkün: Anavatan Hiçbir Partinin Sığıntısı Olamaz

Anavatan Partisi Osmaniye İl Kongresinde Konuşan İl Başkanı Duran Güntürkün, Demokrat Parti ile Birleşmeye Kesinlikle Karşı Olduğunu Belirterek, Anavatan Partisinin Hiçbir Partiye Sığıntı Olamayacağını Söyledi.

Anavatan Osmaniye İl Başkanı Güntürkün: Anavatan Hiçbir Partinin Sığıntısı Olamaz
03.10.2009 13:45 | Son Güncelleme: 03.10.2009 13:45

Anavatan Partisi Osmaniye il kongresinde konuşan İl Başkanı Duran Güntürkün, Demokrat Parti ile birleşmeye kesinlikle karşı olduğunu belirterek, Anavatan Partisinin hiçbir partiye sığıntı olamayacağını söyledi.

Parti binasında gerçekleştirilen ve Eren Sayoğlu'nun başkanlığında tek liste halinde gidilen kongreye Başkan Duran Güntürk'ün sözleri damgasını vurdu.

Anavatan Partisi İl Başkanı Duran Güntürkün, "Büyük Kongrede de dile getirdiğim bir tavrımı bugün de savunuyorum. Kongrede Anavatan ile Demokrat Parti'nin birleşmesinin ille de Demokrat Parti ismi altında olması gerekmiyor. Anavatan hiçbir partiye sığıntı olamaz. Anavatan bu şekilde bir birleşme ile çaresiz ve bitmiş bir parti gibi görünecektir. Anavatan bu ülkeyi yönetmiş, iktidarların en güçlü hükümetini kurup Türkiye'yi baştan sona değiştirmiş ve geliştirmiş bir partidir. Birleşme oluyorsa bile Ana Demokrat ve benzeri bir isim altında birleşme olması güç birliği adına ve partimizin isminin yaşaması adına daha uygun olacaktır. Anavatan'ı yok sayan, lağveden hiçbir birleşme veya benzeri çalışmanın içerisinde olmayacağımı dün olduğu gibi bugün de söylüyorum. Anavatan bu kadar çaresiz değildir." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde Eren Sayoğlu, Anavatan Partisi'nin yeni il başkanı seçildi.

Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Başkan Eren Sayoğlu. Asıl üyeler: Gülten Yazar, Mesude Akın, Kazım Güntürkün, Süleyman Uçar, Mehmet Şehitoğlu, Yavuz Bankalı, Mahmut Tıraş, H. Habil Öztürk, Adnan Ekici, M.Ali Özkan, Hasan Cihan, Hüseyin Doğan, Ali Düzgün, İsmail Maskan. Yedek üyeler: Necla Korkmaz, Ergün Yaşar Giritlioğlu, Fikret Yılmaz.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Anavatan Osmaniye İl Başkanı Güntürkün: Anavatan Hiçbir Partinin Sığıntısı Olamaz - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 19:40:04. #1.15#
title