Anavatan Olağanüstü Kongresi Ramazan Sonrası

Anavatan Olağanüstü Kongresi Ramazan Sonrası

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Partisinin Olağanüstü Kongresini Ramazan'dan Sonraki Bir Tarihe Planlayacaklarını Bildirdi.

Anavatan Olağanüstü Kongresi Ramazan Sonrası

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, partisinin olağanüstü kongresini Ramazan'dan sonraki bir tarihe planlayacaklarını bildirdi.

Mumcu, Anavatan Partisi Genel Merkezi'nde basına kapalı olarak yaklaşık 5,5 saat süren il başkanları toplantısının ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Olağanüstü kongre önerisinin dünkü Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ile bugünkü il başkanları toplantılarında benimsendiğini ifade eden Mumcu, şunları söyledi:

"Arkadaşlarımız bu konuda benimle mutabık olduklarını beyan ettiler. Bazı arkadaşlarımızın buna gerek olmadığı yolunda fikirleri vardı. Ama ben bunun demokratik bir icap olduğunda ısrarlı davrandım. Arkadaşlarımız da buna rıza gösterdi. Ramazan olduğu için, Ramazan'dan sonraki bir tarihe planlayacağız. Bu, genel başkan yetkisiyle yapılan bir çağrı olduğu için takvime bakacağım ve bundan sonraki bir zamana karar vereceğim. Çünkü genel başkan yetkisiyle yapıyorum ve olağanüstü kongre..."

Bir gazetecinin, "Seçim öncesinde emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı ile bir telefon görüşmeniz olmuş, ayrıntıları var mı?" sorusuna Mumcu, "Öyle bir şey yok, hayır" yanıtını verdi.