Anavatan'lı Eski Belediye Başkanı, Kalabalık Bir Toplulukla AK Parti'ye Geçti

Anavatan'lı Eski Belediye Başkanı, Kalabalık Bir Toplulukla AK Parti'ye Geçti

Mardin'ın Kızıltepe İlçesi Eski Belediye Başkanı Anavatan Parti'li Ali Ertaş, Kalabalık Bir Topluluk ile Beraber AK Parti'ye Katıldı.

Anavatan'lı Eski Belediye Başkanı, Kalabalık Bir Toplulukla AK Parti'ye Geçti

Mardin'ın Kızıltepe ilçesi eski belediye başkanı Anavatan Parti'li Ali Ertaş, kalabalık bir topluluk ile beraber AK Parti'ye katıldı.

Kızıltepe eski belediye başkanı Ali Ertaş, AK Parti Mardin 2. sıra milletvekili adayı Mehmet Halit Demir'in Kızıltepe'deki seçim irtibat bürosuna kalabalık bir topluluk ile beraber gelerek AK Parti'ye geçti. Burada bir açıklama yapan Ali Ertaş, AK Parti'nin 22 Temmuz'da yapılacak genel seçimlerde yeniden tek başına iktidar olacağını savunarak, "AK Parti iktidarı, yeni dönemde ülkedeki mozaiği kucaklayabilecek ve ortak bir paydada buluşturacak yegane ve alternatifsiz bir partidir. Kızıltepe'nin 75 bin

gibi hatırı sayılır bir oy potansiyeli var. Kızıltepe'yi kucaklayabilecek ve layıkıyla temsil edebilecek adayların başında Mehmet Halit Demir gelir. Mehmet Halit Demir'in AK Parti 2. sırasına getirilmesi, bizim de bundan sonrası için rotamızı AK Parti'ye çevirmemize vesile olmuştur. En başta Türkiye'deki istikrar ortamına katkıda bulunmak, ardından da Mehmet Halit Demir'e destek vermek için bugün AK Parti saflarına katılmanın mutluluğunu yaşıyorum" dedi.

AK Parti Mardin 2. sıra milletvekili adayı Mehmet Halit Demir ise, Kızıltepe'ye hizmetlerde bulunmuş eski belediye başkanı Ali Ertaş'ın AK Parti'ye katılarak kendilerine güç verdiğini belirterek, "AK Parti, toplumun her kesimini kucaklayan bir partidir. AK Parti'nin çatısı altında herkese yetecek kadar geniş yerimiz var. Gönlümüz herkese açıktır. Daha güçlü bir Türkiye için, daha güçlü bir gelecek için herkesi bu çatının altında toplanmaya davet ediyorum. Ali Ertaş ve beraberinde partimize katılarak

teveccühte bulunan bütün arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum" diye konuştu.

(İA-FA-OK-Y)

Kaynak: İHA