Anavatan Genel Başkanı Mumcu Anayasa Paketini Değerlendirdi

Anavatan Genel Başkanı Mumcu Anayasa Paketini Değerlendirdi

Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, Bugün Meclis Genel Kurulu'nda Kabul Edilen, 'Cumhurbaşkanını Halkın Seçmesi' ile İlgili Maddenin de Bulunduğu Anayasa Paketini Değerlendirdi. Mumcu, Millete Cumhurbaşkanlığı Seçebilme Fırsatı Veren Siyasetçi Olma Bahtiyarlığını Yaşadığını Belirtti.

Anavatan Genel Başkanı Mumcu Anayasa Paketini Değerlendirdi

Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, bugün Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilen, 'Cumhurbaşkanını Halkın Seçmesi' ile ilgili maddenin de bulunduğu Anayasa paketini değerlendirdi. Mumcu, millete cumhurbaşkanlığı seçebilme fırsatı veren siyasetçi olma bahtiyarlığını yaşadığını belirtti.

Danıştay'ın 139. kuruluş yıldönümü resepsiyonuna katılan Mumcu, bugün Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilen Anayasa paketi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Anayasa paketinin hayırlı olması dileğinde bulunan Mumcu, atılan adımın bundan yüz yıl sonrası için önemli bir adım olduğunu kaydetti. Anayasa paketinin demokratik devletin attığı önemli adımlardan birisi olduğunu vurgulayan Mumcu, "Hiç şüphesiz ki cumhurbaşkanlığı tartışmalarında yaşanan olaylarla gelinen süreçte Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)

maalesef yanlış yaparak, doğruyu buldu. Bazen insanlar da kurumlar da yanlış yaparak doğruyu öğreniyorlar. Millete cumhurbaşkanlığı seçebilme fırsatı veren siyasetçi olma bahtiyarlığını yaşıyorum. Milletimiz en doğruyu seçecektir. Cumhurun başını, cumhurun seçmesi benim de siyasi hayatımda en çok kıvanç duyduğum siyasi gelişmelerden birisi olacaktır" diye konuştu.

(EDA-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA