Anasınıfı Öğrencilerin Yıl Sonu Sanat Etkinlikleri Büyük İlgi Gördü

Anasınıfı Öğrencilerin Yıl Sonu Sanat Etkinlikleri Büyük İlgi Gördü

Adana'nın Ceyhan İlçesinde Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Anasınıfı Öğrencilerinin Yapmış Olduğu Yılsonu Sanat Etkinliklerinde Birbirinden Güzel El Becerileri Sergilendi.

Anasınıfı Öğrencilerin Yıl Sonu Sanat Etkinlikleri Büyük İlgi Gördü

Adana'nın Ceyhan ilçesinde Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencilerinin yapmış olduğu yılsonu sanat etkinliklerinde birbirinden güzel el becerileri sergilendi.

Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu salonunda gerçekleşen yılsonu sanat etkinliğinin açılışını yapan Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş, "Çocuklarımız küçük olmalarına rağmen çok güzel işler başarmışlar." dedi.

Karakuş, "Çocuklarımızın becerileri öğretmenleri tarafından çok iyi eğitilmiş olduklarını gösteriyor. Bu güzel eğitim ile çocuklar hayal dünyalarını gerçekleştirme fırsatı bulduğu gibi kabiliyet ve yetenekleri de ortaya çıkabiliyor. Bu çocuklarımız, oyun ve eğlence ortamında yeteneklerini sergilemenin bayramını yaşamış oluyorlar.'' diye konuştu.

Yılsonu etkinliklerinin bütün okullarda tatlı rekabete dayalı olması ve yeteneklerin ortaya çıkması gerektiğini vurgulayan Karakuş, ''Bu çalışmanın centilmenlik ortamı içerisinde daha iyi başarıyı yakalayacak şekilde olması çok önemlidir. Okullarımız başarıdan başarıya gidebilmeli. İnsan sevgisi ve ülke sevgisiyle daha iyi işler yapmanın yollarına bakmalıdır. Bugün burada bu başarının izlerini görüyor olmanın mutluluğu içerisinde emeği geçen herkesi kutluyorum.'' şeklinde konuştu.

Anasınıfı öğretmeni Sonay Gürlek, öğrencilerin atık malzemelerden birbirinden güzel süslemeler yaptığını belirterek, "Böylece çocukların sanata ve çevreye olan bilinci artmış oluyor." dedi. (CİHAN)