Anap'ın Genel Başkanlığına Aday Olan Ahmet Özal Şanlıurfa'ya Geldi

Anap'ın Genel Başkanlığına Aday Olan Ahmet Özal Şanlıurfa'ya Geldi

8. Cumhurbaşkanı Merhum Turgut Özal'ın Eşi Semra Özal, Anavatan Partisi Genel Başkanlığ'na Aday Olan Oğlu Ahmet Özal ile Birlikte Şanlıurfa'ya Geldi.

Anap'ın Genel Başkanlığına Aday Olan Ahmet Özal Şanlıurfa'ya Geldi

8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın eşi Semra Özal, Anavatan Partisi Genel Başkanlığ'na aday olan oğlu Ahmet Özal ile birlikte Şanlıurfa'ya geldi.

Şanlıurfa 4. Kültür ve Sanat Festivali'ne katılmak üzere kente gelen Özal Balıklıgöl'ü ziyaret etti. Burada yöresel bir cüppe giyerek başına puşi bağladıktan sonra balıklara yem atan Özal iki de dilek tuttu. Şehrin gelişimini çok beğendiğini belirten Özal, "Bu mübarek makamda iki dilek tuttum ve dua ettim. Biri, Türkiye'mizin birlik ve bütünlüğü için, diğeri de genel başkanlığına soyunduğum ANAP'ın önümüzdeki seçimlerde iktidara gelmesi." dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özal, "ANAP Genel Başkanlığı için aday olduğumu açıkladıktan sonra başta Şanlıurfa olmak üzere 25 ili gezdim. Delegelerle görüşerek fikir alışverişinde bulunuyorum. ANAP'ı inşallah eski günlerine döndüreceğiz." diye konuştu.

Karşısına aday çıkmasının normal olduğunu ifade eden Özal, buna saygı duyulması gerektiğini söyledi. Bu arada Türkiye 2. Futbol ligi 5. Gurubu'nda şampiyonluk mücadelesi veren Şanlıurfaspor'a destek sözü veren Ahmet Özal, Aralık ayı başlayacak transfer sezonunda Şanlıurfaspor'a kulübün beğeneceği ve önereceği en iyi futbolcuyu transfer etmek istediğini açıkladı.

Semra Özal ve Ahmet Özel yarın başlayacak olan kültür ve sanat festivalindeki defilenin onur konuğu olacak.

(CİHAN)

Kaynak: CHA