Anafen Okullarından Cihan Haberajansı'na Ödül

Anafen Okullarından Cihan Haberajansı'na Ödül

10.04.2011 10:35 | Son Güncelleme: 10.04.2011 10:35
Anafen Okullarından Cihan Haberajansı'na Ödül

Anafen Okulları'nın düzenlediği 7. Anafen Sanat Günleri Ödül Töreni büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Anafen Okulları'nın düzenlediği 7. Anafen Sanat Günleri Ödül Töreni büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Anafen okulunda yapılan Ödül töreninde Cihan Haber Ajansı (Cihan), sanata destek veren basın ödülüne layık görüldü.

Bu yıl 7. si düzenlenen Anafen Sanat Günleri kapsamında, Türkiye genelinde tüm resmi ve özel okullar arasında masal, şiir, resim, takdim, fotoğraf, Türk halk müziği enstrüman, Türk halk müziği ses, Türk sanat müziği enstrüman ve Türk sanat müziği ses olmak üzere 9 kategoride yarışmalar yapıldı. Jüri'nin yaptığı değerlendirmeler sonucu kendi branşlarında ilk üçe giren öğrenciler ödüllerini aldı.

Yarışmada 9 farklı kategoride ödül alan öğrencilerin yanı sıra 'Sanat Günleri' organizasyonuna destek veren sanatçı, akademisyen, yazar ve gazetecilere de çeşitli ödüller takdim edildi. Sponsorlar arasında ödüle layık görülen Cihan Haber Ajansı adına ise Görsel Yönetmen Murat Azkeskin ödülü aldı. Cihan Haber Ajansı'na verdiği destekten dolayı teşekkür eden Sabahattin Zaim Anafen İlköğretim Okul Müdürü Ali Ergün, bu organizedeki hedeflerinin, farklı dallarda yapılan yarışmaları vesile yaparak yeni nesillere kültürün önemini kavratıp gençleri sanat çalışmalarına teşvik etmek olduğunu söyledi. Ergün, "Bugün burada bu yarışmalarda dereceye giren öğrencileri ve onları yetiştiren kıymetli öğretmenleri nazara vermek ve takdir etmek için toplandık. " dedi.

Anafen Sanat Günleri Ödül Tören'inde Perihan Savaş, Zekai Tunca, Mustafa Sağyaşar ve Nursaç Doğanışık'a Onur Ödülü verilirken, Ayla Algan ve Ali Ural'a da Vefa ödülü verildi. Ayrıca Jüri üyelerine de verdikleri desteklerden dolayı kendilerine plaket takdim edildi. - İSTANBUL

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler

title