Anadolu'ya Yolculuk Sergileri Gaziantep'te - Haberler
Haberi Paylaş

Anadolu'ya Yolculuk Sergileri Gaziantep'te

CHA - Haberler | Kültür Sanat
Anadolu'ya Yolculuk Sergileri Gaziantep'te

Çoğunu akademisyenlerin oluşturduğu bir grup, doğdukları topraklara vefa borcu olarak düşünülmüş olan 'Anadolu'ya Yolculuk Sergileri Gaziantep'te açıldı.

Anadolu'dan yola çıkmış, çoğunu akademisyenlerin oluşturduğu bir grup sanatçının, doğdukları topraklara vefa borcu olarak düşünülmüş olan 'Anadolu'ya Yolculuk Sergileri'nin 7'ncisi Gaziantep'te açıldı.

Gaziantep Üniversitesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve yaklaşık 46 sanatçının eserlerinden oluşan resim ve fotoğraf sergisi Gaziantep Üniversitesi Cenani Konağı Kültür Sanat Merkezi'nde görücüye çıktı. Sergi açılışına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Hiçbir ticari kaygı gütmeyen ve idealist bir yaklaşımla yola çıkılan Anadolu'ya Yolculuk Sergileri'nin Gaziantep durağında 46 sanatçı 100 den fazla eserle yer alıyor. 'Anadolu Yolcuları Sanatçıları'ndan Türk resim tarihinde yerini almış İbrahim Balaban, Prof. Devrim Erbil, Ekrem Kahraman, Prof. Ramiz Aydın, Prof. Basri Erdem, Prof. Ahmet Özol, Remzi İren ve fotoğraf sanatçılarından İbrahim Zaman, Mehmet Akgül, Dali Ayyıldız ve Ara Güler'in çalışmaları, 23-30 Ekim Salı gününe kadar Gaziantep Üniversitesi Cenani Konağı Kültür Merkezi'nde ziyaretçilerine açık olacaktır.

Anadolu'ya Yolculuk Sergileri Gaziantep'te

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title