'Anadolu'ya Yolculuk Sergileri' - Haberler
Haberi Paylaş

'Anadolu'ya Yolculuk Sergileri'

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
'Anadolu'ya Yolculuk Sergileri'

ADIYAMAN (İHA) – Anadolu'ya Yolculuk Sergileri'nin 8.Durağı, 8.Durak Adıyaman Resim ve Fotoğraf Sergisi'nin açılışı Adıyaman Üniversitesi Sergi Salonu'nda gerçekleştirildi.

ADIYAMAN (İHA) – Anadolu'ya Yolculuk Sergileri'nin 8. Durağı, 8. Durak Adıyaman Resim ve Fotoğraf Sergisi'nin açılışı Adıyaman Üniversitesi Sergi Salonu'nda gerçekleştirildi.

Adıyaman Üniversitesi'nin davetlisi olarak 8 Ekim - 15 Ekim 2013 tarihleri arasında Adıyaman'a gelen serginin açılış törenine; Adıyaman Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Anadolu'ya Yolculuk Sergileri Sanatçıları, üniversite akademik ve idari personeli ve öğrenciler katıldı.

Serginin açılışında konuşan Adıyaman Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, birbirinden değerli sanatçıların teveccühleriyle açılan serginin Adıyaman Üniversitesi'nde ve Adıyaman'da sanatın gelişmesinde atılan önemli bir adım olduğunu dile getirerek emeği geçen sanatçılara teşekkür etti.

Anadolu'ya Yolculuk Sergileri, Anadolu'dan yola çıkmış, sanatın merkezi olan şehirlerde yol almış, doğdukları toprakları unutmamış çoğunluğunu akademisyenlerin oluşturduğu Türk sanatçılarının, doğdukları topraklarla ve o topraklarda bıraktıkları insanlarla 'buluşma' niteliğinde ve Anadolu insanına vefa borcunu ödemesini amaçlıyor. İçlerinde şu an Doğuş Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Arel Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Ankara Gazi Üniversitesi öğretim üyelerinin bulunduğu sergi, davet aldığı illere yolculuğuna devam ediyor.

Hiçbir ticari kaygı gütmeyen ve idealist bir yaklaşımla yola çıkılan Anadolu'ya Yolculuk Sergileri'nin Adıyaman durağında 55 sanatçı 100'den fazla eserle yer alıyor. Türk Resim Tarihi'nde yerini almış İbrahim Balaban, Prof. Dr. Devrim Erbil, Prof. Dr. Ramiz Aydın, Prof. Dr. Basri Erdem, Prof. Dr. Ahmet Özol, Remzi İren ve fotoğraf sanatçılarından İbrahim Zaman, Mehmet Akgül, Dursun Ali Ayyıldız ve Ara Güler'in çalışmaları, 15 Ekim 2013 Salı gününe kadar Adıyaman Üniversitesi Sergi Salonu'nda sergilenecek. - ADIYAMAN

'Anadolu'ya Yolculuk Sergileri'

'Anadolu'ya Yolculuk Sergileri'

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title