Anadolu Üniversitesi'nde Mezuniyet Coşkusu

Anadolu Üniversitesi'nde Mezuniyet Coşkusu

Türkiye'nin En Büyük ve Eski Üniversitelerinden Olan Anadolu Üniversitesi Kuruluşunun 50. Yılında Mezunlarını Muhteşem Bir Törenle Uğurladı. Atatürk Stadyumu'nda Yapılan Mezuniyet Töreninde, Mezunlar ve Aileleri Unutulmaz Gece Yaşadı. Mezun Olanlar Arasında 50 ve 51 Yaşlarında İki Öğrenci de Yer Aldı.

Anadolu Üniversitesi'nde Mezuniyet Coşkusu

Türkiye'nin en büyük ve eski üniversitelerinden olan Anadolu Üniversitesi kuruluşunun 50. yılında mezunlarını muhteşem bir törenle uğurladı. Atatürk Stadyumu'nda yapılan mezuniyet töreninde, mezunlar ve aileleri unutulmaz gece yaşadı. Mezun olanlar arasında 50 ve 51 yaşlarında iki öğrenci de yer aldı.

2007-2008 Mezuniyet Töreni, Vilayet Meydanı'na çelenk bırakılmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra öğrenciler, Savaş Caddesi'nden Atatürk Stadyumu Maraton kapısında kadar bando eşliğinde yürüdü.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, Anadolu Üniversitesi olarak köklü geçmişin haklı sevincini yaşadıklarını söyledi. Mezunlara seslen Prof. Dr. Sürmeli, elde edilen başarının sadece hocaların ya da ailelerin olmadığını belirterek, "Bugüne kendi çabalarınız ve alın terinizle geldiniz." dedi. Rektör Sürmeli, mezunlardan şimdiye kadar gösterdikleri başarılarını hayatın her alanında sürdürmelerini istedi.

Bu sene 50. yılını kutlayan AÜ'de 12 fakülte, 1 devlet konservatuarı, 6 yüksekokul, 4 meslek yüksek okulu, 9 enstitüden toplam 4 bin 47 öğrenci mezun oldu.

Mezuniyet sevincini yaşayanlar arasında 50 ve 51 yaşlarında iki öğrenci de vardı. 51 yaşındaki Ahmet Şahin ve 50 yaşındaki Tahsin Şelpik, okullarını başarıyla tamamlayarak diplomalarını almanın sevincini yaşadı.

İşletme Bölümü'nü bitiren Ahmet Şahin, yaşı ilerlemiş olan insanlara örnek olmak istediğini belirterek, "Okumanın yaşı yok. İkinci bir üniversite daha okumak istiyorum. Tıp Fakültesi okumak istiyorum." diye konuştu.

Diğer bir İşletme Bölümü mezunu olan emekli subay Tahsin Şelpik ise, "Kendimi geliştirmek için bu yaşta üniversite okudum. Gençlerle beraber olmak ve onların heyecanlarına ortak olmak istedim." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından okul ve bölüm birincileri diploma ve ödüllerini Prof. Dr. Fevzi Sürmeli ve fakülte dekanlarının ellerinden aldı. Diploma ve ödül töreni sonunda Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencileri bir dans gösterisi sundu. Daha sonra mezunlar, hep birlikte keplerini havaya fırlatarak sevinç gösterisinde bulundu.

Havai fişek gösterisinin ardından sanatçı Funda Arar, konser verdi. Mezunlar ve aileleri Arar'ın konseri ile hem eğlendi hem de stres attı.

Kaynak: CHA