Anadolu Spor Basını Eğitim Seminerleri'nin Üçüncüsü Bugün Bursa'da Yapıldı

Ülkemizde Sporun Gelişimine Katkıda Bulunmak Amacı ile Projeler Geliştiren Turkcell'in Anadolu'da Görev Yapan Spor Gazetecilerinin Mesleki Eğitimlerine Katkıda Bulunmak Amacıyla Türkiye Spor Yazarları Derneği (Tsyd) ile Ortaklaşa Başlattığı, "Anadolu Spor Basını Eğitim Seminerleri"nin Üçüncüsü Bugün Bursa Kervansaray Termal Otel'de Yapıldı.

Anadolu Spor Basını Eğitim Seminerleri'nin Üçüncüsü Bugün Bursa'da Yapıldı
17.03.2007 16:53 | Son Güncelleme: 17.03.2007 16:53

Ülkemizde sporun gelişimine katkıda bulunmak amacı ile projeler geliştiren Turkcell'in Anadolu'da görev yapan spor gazetecilerinin mesleki eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ile ortaklaşa başlattığı, "Anadolu Spor Basını Eğitim Seminerleri"nin üçüncüsü bugün Bursa Kervansaray Termal Otel'de yapıldı.

TSYD Genel Başkanı ve Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Esat Yılmaer, Turkcell Kurumsal İletişim'den Tunç Saral, TSYD Eğitim Direktörü ve Asbaşkanı Devrim Sağıroğlu, TSYD Asbaşkanı İlyas Namoğlu, TSYD Genel Kaptanı Melih Gümüşbıçak ve konuk olarak konuşmacı İlker Yasin'in katıldığı seminerde Bursa, Balıkesir ve Yalova illerinden gelen basın mensuplarına bilgiler verildi.

TSYD Genel Başkanı ve Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Esat Yılmaer, seminerin açılışında yaptığı konuşmada, Bursa'nın kendisi için ayrı bir önemi bulunduğunu, iyi bir basketbol yazarı olmasında Bursa'nın büyük katkısı bulunduğunu söyledi. Yılmaer, şöyle devam etti: "Yönetim kurulu olarak göreve geldiğimiz günden itibaren özellikle meslek içi eğitimin son derece önemli olduğunun bilinciyle hareket ettik. Anadolu'da çok zor koşullarda görev yapan, gerçekten mesleğin gelişmesinde önemli katkıları bulunan bu gazetecileri eğitmenin şart olduğu fikriyle bu eğitim seminerlerini düzenlemeye başladık" dedi. Seminerlerin düzenlenmesinde katkıda bulunan herkese ve özellikle Turkcell'e teşekkür eden Yılmaer, "Turkcell sporun gelişmesi için her zaman sporun yanında olacağını vurgulayarak bizim de yanımızda oldu. Spor günümüzde gittikçe artan bir olgu. Dolayısıyla kitlelerin yöneldiği bir kavram. Bunun daha iyi, daha güzel ve daha olumlu koşullar altında yapmak hepimizin dileği. Biz elbirliği ile spordaki şiddeti, spora yakışmayan olayları ne kadar azaltabilirsek, onun karşısında ne kadar güçlü durabilirsek sporumuz daha sağlıklı olur. Bizler de görevimizi daha iyi yaparız. Kitleleri olaylarla ilgili haberdar ederken, eğitmek ve sporun etik kurallarını, sporun güzelliklerini ön plana çıkartmak da çok önemli. Bunun için bu eğitim çalışmalarını düzenliyoruz. Sporun dostluk, barış, kardeşlik ve kuralları içinde yapılan, kitleleri eğlendiren bir olgu, bir oyun olduğunu herkese göstermek ve bunun içinde el birliği ile işi daha gözele götürmek istiyoruz. Amacımız kavgasız, döğüşsüz, şikesiz, tertemiz bir spor. Bu seminerin Türk sporuna, Türk spor yazarlığına ve TSYD'ye hayırlı olmasını diliyoruz."

Esat Yılmaer'den sonra söz alan Turkcell Kurumsal İletişim Sorumlusu Tunç Saral ise, Türk sporunun gelişmesi adına yurt içi ve yurt dışında birçok etkinliğe katıldıklarak oradaki bilgi birikimlerini Türkiye'ye taşımaya çalıştıklarını ifade etti. Mesleki eğitimin önemini de vurgulayan Saral, özellikle spor konusunda eğitimle yapılacak çok şey olduğunu dile getirerek, "Bizim Anadolu kulüplerine destek verme nedenlerimizden biri de, birgün Anadolu kulüplerinden biri de Turkcell Süper Lig Şampiyonluk Kupası'nı şehirine götürsün istiyoruz. Bursaspor'da da bu şampiyonluk potansiyeli var" diye konuştu. TSYD Eğitim Direktörü ve Asbaşkanı Devrim Sağıroğlu ise yaptığı konuşmada "Günümüzde bankamatik gazeteciliği yapan kişiler var aramızda. 30 yıldır bu işi yapan, hayatında hiç haber atlatmayan, haberi veya köşe yazısını başkası yazan ve bizden 5-6 kat daha fazla para alan kişiler var. Bu eğitim seminerlerinde meslektaşlarımıza birşeyler vermek istiyoruz" dedi.

Seminerde TSYD Eğitim Direktörü ve Asbaşkanı Devrim Sağıroğlu "Haber ve Röportaj Tekniği", TSYD Genel Başkanı Esat Yılmaer "Spor Sayfası Yöneticisinin Sorumluluğu", TSYD Asbaşkanı İlyas Namoğlu "Spor Foto Muhabirlerinin Çalışma Koşulları" ve TSYD Genel Kaptanı Melih Gümüşbıçak da "Tv Yayıncılığı Etiği" konularında, seminere katılan gazetecilerle deneyimlerini paylaştılar ve katılımcıların sorularını yanıtladılar.

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Anadolu Spor Basını Eğitim Seminerleri'nin Üçüncüsü Bugün Bursa'da Yapıldı - Spor
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 10:29:45. #1.15#
title