Anadolu Hayat Emeklilik'ten Bir İlk Daha
Haberler » Güncel » Haber

Anadolu Hayat Emeklilik'ten Bir İlk Daha

Anadolu Hayat Emeklilik, Türkiye'de İlk Defa, Otomatik Fon Dengeleme ve Hayat Boyu Otomatik Fon Değişim Sistemi Fonmatik'i Katılımcılarına Sunuyor.

Anadolu Hayat Emeklilik'ten Bir İlk Daha

Bu iki opsiyon, Anadolu Hayat Emeklilik’in “özel müşteriye özel hizmet” anlayışını yansıtan yeni bireysel emeklilik ürünü Usta Emeklilik Planı kapsamında katılımcılarla buluşuyor.

Otomatik Fon Dengeleme Sistemi, katılımcının girişte belirlediği katkı payı fon dağılımlarını 3-6 ya da 12 aylık dönemlerde otomatik olarak ilk tercih edilen dağılıma getiriyor ve zaman içerisinde fon getirilerinin farklılaşması sonucu orijinal halinden uzaklaşan fon dağılımını dengeliyor.

Yurt dışında emeklilik fonları yönetiminde “Rebalancing” adı ile uygulanan bu yöntem Türkiye’de ilk defa Anadolu Hayat Emeklilik tarafından sunuluyor.

Hayat Boyu Otomatik Fon Değişim Sistemi (FonMatik) ise katılımcının yaşına, risk düzeyine ve katkı payının gelire oranına göre başlangıçtaki fon tercihini belirliyor. Fon dağılımı her yıl, otomatik olarak İş Portföy uzmanlığıyla belirlenmiş kurallara göre değiştiriliyor.

Bu sistem kapsamındaki emeklilik fonları yurt dışında “Life Cycle Fund” uygulaması çerçevesinde yatırımcılarla buluşuyor. Yurt dışında son dönemde hızla büyüyen “Life Cycle Fund”, FonMatik uygulamasıyla Türkiye’de ilk defa Anadolu Hayat Emeklilik tarafından sunuluyor.

AnaYorum fonları yönetmenize yardımcı oluyor

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından Usta Emeklilik Planı katılımcılarına, emeklilik yatırımlarını kendileri yönetmek istemeleri durumunda karar almalarına yardımcı olmak amacıyla yatırım danışmanlığı bülteni olan AnaYorum gönderilecek.

AnaYorum, portföy yönetimi ve yatırım danışmanlığı sektörünün lideri İş Portföy Yönetimi tarafından hazırlanarak Usta Emeklilik Planı katılımcılarına sunulacak. AnaYorum’da makroekonomik veriler ve tahminlerin yanı sıra İş Portföy Yönetimi’nin farklı risk seviyelerindeki katılımcılar için önerdiği fon dağılım seçenekleri de yer alacak.

Yeni planın avantajları bunlarla da sınırlı değil…

Usta Emeklilik Planı katılımcılarına Anadolu Hayat Emeklilik’in konusunda uzman özel müşteri temsilcileri hizmet verecek. Bununla birlikte plan katılımcıları, İş Kültür Yayınları’ndan yaptıkları her alışverişte yüzde 40 indirim elde edecek. Ek olarak, diğer emeklilik ürünlerinde katılımcılara standart olarak sunulan acil ambulans ve tıbbi danışmanlık hizmetinden ücretsiz faydalanma imkanı, Usta Emeklilik Planı katılımcılarının eş ve çocuklarını da kapsayacak.

Usta Emeklilik Planı, birikimi 50 bin TL. ve/veya düzenli katkı payı ödemesi bin TL. ve üzerinde olan katılımcılara yönelik olarak tasarlanmış bir ürün. Yeni ürün, tüm bu özellik ve avantajlarının yanı sıra katılımcılara yönetim gideri kesintisi olmadan yatırım yapma imkanı sunuyor.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu, Anadolu Hayat Emeklilik ve İş Portföy uzmanlığıyla hazırlanan Usta Emeklilik Planı’nın, sunduğu fon değişim opsiyonlarıyla sektörde ilk olma özelliğini taşıdığını ve bu yeniliklerin yine Anadolu Hayat Emeklilik çatısı altında hayat bulmasının gurur verici olduğunu belirtti.