Rize'de, Anadolu'da Klasik Sanatlar Sergisi Açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Rize'de, Anadolu'da Klasik Sanatlar Sergisi Açıldı

AA - Haberler | Kültür Sanat
Rize'de, Anadolu'da Klasik Sanatlar Sergisi Açıldı

Rize'de Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında yurt içinden 53 sanatçının eserlerinin yer aldığı Anadolu'da Klasik Sanatlar Sergisi açıldı.

Rize'de "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri kapsamında yurt içinden 53 sanatçının eserlerinin yer aldığı "Anadolu'da Klasik Sanatlar Sergisi" açıldı.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi'ndeki serginin açılışını, Rize Valisi Nurullah Çakır, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal birlikte yaptı. Görmez ve beraberindekiler sergiyi gezdi.

Vali Çakır, açılış sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında kapsamlı bir çalışma ortaya koyduklarını ve herkesi kucaklayan bir çalışma yaptıklarını belirterek, çeşitli alanlardan 53 sanatçının çalışmaya katkı sağladığını belirtti.

Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi spor salonundan başladığını anımsatan Çakır, şunları söyledi:

"Bu organizasyona, Rize'de meşhur olan Cebir dedemiz de katıldı. Burada yaşanan olay basın yayın organlarında farklı yer aldı. 90 yaşının üzerinde değişik organizasyonlarda değişik refleksleri olan, herkes tarafından da bilinen meşhur bir amcamız. Halka açık geniş katılımlı bir programda, daha önce de gündeme getirdiği subjektif konular, müftülüğe gelerek namaz saatleri, kıblenin yönü gibi teknik olabilecek konularda duygusal yaklaşımları vardı. Daha önceki Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'na da aynı yaklaşımı sergilediği yetkililerce söylendi.

Bu tür yaklaşımlarla Kutlu Doğum Haftası gibi önemli konuların gölgelenmemesini rica ediyorum. Rizeliler dedemizi tanıyor. Ulusal medyada bu tür haberler i görüp 'sanki bir şey mi oldu' gibi değerlendirmemek lazım. Halka açık bir programda gelip bu duygusallığını ortaya koydu. Genel bir tepki değil. Türkiye kamuoyunun bunu böyle değerlendirmesini istiyorum."

Eserlerin satışının yapılacağı serginin, bir hafta ziyarete açık kalacağı bildirildi.

-kutlu doğum haftası

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım