Anadolu Ateşi Bin 500'ncü Gösterisini Side Antik Tiyatro'da Yapacak

Anadolu Ateşi Bin 500'ncü Gösterisini Side Antik Tiyatro'da Yapacak

Anadolu Ateşi, Bin 500'ncü Gösterisini Antalya'nın Manavgat İlçesinde Yarın Side Antik Tiyatro'da Yapacak.

Anadolu Ateşi Bin 500'ncü Gösterisini Side Antik Tiyatro'da Yapacak

Anadolu Ateşi, bin 500'ncü gösterisini Antalya'nın Manavgat ilçesinde yarın Side Antik Tiyatro'da yapacak.

İspanya turnesinden dönen Anadolu Ateşi, 2 ay süresince Antalya'nın Manavgat ilçesinde dünyaca ünlü Side beldesinde yerli ve yabancı turistlere Anadolu'nun her yöresinden derlenmiş yüzlerce halk dansı figürü sunacak. 80 kişilik ekip, bin 500'üncü gösterisini 27 Mayıs 2008 tarihinde (yarın) saat 21.15'te, 2 bin yıllık, 15 bin kişi kapasiteli Roma dönemine ait Side Antik Tiyatrosu'nda gerçekleştirecek.

Anadolu Ateşi'nin gösterilerini 2 grup halinde yaptığını belirten Side organizasyon sorumlusu Yılmaz Bezirgan, Avrupa grubunun 4 ay içinde 12 ülkede gösteri yaptığını söyledi. Halk danslarından derlenmiş figürlerle birlikte Anadolu insanının sevgisini harmanlayarak dünyada Türkiye'yi tanıttıklarını belirten Yılmaz Bezirgan, bu tanıtımı, turizm en yoğun ayları olan haziran ve temmuz aylarında dünyaca ünlü turizm beldesi Side Antik Kent'inde yapacaklarını söyledi.

Bezirgan, "Kısa sürede Anadolu Ateşi dünyanın sayılı dans toplulukları arasında yerini aldı. Bunda Anadolu Ateşi'nin genel sanat yönetmeni Mustafa Erdoğan'ın büyük katkısı ve emeği var. Bu güne kadar 42 ülkede gösteri yaptık ve hepsinde de büyük ilgi gördük. Gösterilerimizde Anadolu topraklarında binlerce yıllık sevgi, kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlayarak dünya sevgi mesajı sunduk. Bundan sonra ki gösterimizi Arnavutluk'ta yapacağız" diye konuştu. Gösteri biletleri, Side Antik Tiyatro ve Side Müzesi'nde 65 YTL'den satışa sunuldu.