Anadolu Ateş'i Müjde Ar'ı Yaktı

Anadolu Ateş'i Müjde Ar'ı Yaktı

Ünlü Oyuncu Müjde Ar, Jüri Üyesi Olduğu "Altın Adımlar" Halk Oyunları Yarışmasında Anadolu Ateşi'nin Özel Gösterisini İzledikten Sonra Yarışmacıların Notunu Kıracağını Belirterek, Göz Dağı Verdi.

Anadolu Ateş'i Müjde Ar'ı Yaktı

Ünlü oyuncu Müjde Ar, jüri üyesi olduğu "Altın Adımlar" halk oyunları yarışmasında Anadolu Ateşi'nin özel gösterisini izledikten sonra yarışmacıların notunu kıracağını belirterek, göz dağı verdi.

Son günlerde sık gündeme gelen "Altın Adımlar" yarışma programının bu akşamki bölümü, Anadolu Ateşi Dans Topluluğu'nun özel gösterisi ile başladı. Korhan Abay ve Sinemis Candemir'in sunduğu, Müjde Ar, Yavuz Bingöl, Aşkın Nur Yengi ile İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü Öğretim Görevlisi Ahmet Demirbağ'ın jüri üyeliğini yaptığı yarışmanın misafir konuğu ise Anadolu Ateşi ve Troya'nın Genel Yönetmeni Mustafa Erdoğan oldu. TRT 1'de yayınlan halk oyunları yarışması programında Anadolu Ateşi'nin halk oyunları gösterisini izleyen sinema oyuncusu Müjde Ar, yarışmaya katılan folk ekiplerine göz dağı verdi. Gösteri sonrasında Mustafa Erdoğan'ı tebrik eden Ar, yarışmacılara seslenerek, "Anadolu Ateşi'ni izledikten sonra artık benden zor puan alırlar" dedi.

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Yönetmeni Mustafa Erdoğan, yarışmaya katılan öğrencileri seçerek kendi gruplarına dahil etmek istediklerini belirtti.

(İST-CİN-CC-Y)