Anadolu Alevi Bektaşi Derneği Son Yaşanan Terör Olaylarını Kınadı

Anadolu Alevi Bektaşi Derneği Son Yaşanan Terör Olaylarını Kınadı

Anadolu Alevi Bektaşi Kültürünü Tanıtma ve Yayma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çoban, Tunceli'nin Pülümür İlçesinde Meydana Gelen ve 7 Askerin Şehit Edilmesiyle Sonuçlanan Terör Olayını Kınadı.

Anadolu Alevi Bektaşi Derneği Son Yaşanan Terör Olaylarını Kınadı

Anadolu Alevi Bektaşi Kültürünü Tanıtma ve Yayma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çoban, Tunceli'nin Pülümür ilçesinde meydana gelen ve 7 askerin şehit edilmesiyle sonuçlanan terör olayını kınadı.

Ülke insanının tedirgin, yarınlara şüpheli bakar hale geldiğini söyleyen Ali Çoban, akan kanın durdurulması gerektiğini kaydetti. Huzursuzluğun had safhaya ulaştığını, halkın her kesiminin bombalarla ve kurşunlarla katledildiğini söyleyen Çoban, "Gün geçmiyor ki, insanlar bir hiç uğruna katledilmesin. Mağara terörü, futbol terörü, soygun terörü, hırsızlık ve sapıklık terörü işin diğer yüzü. İşte güzel ülkemizin geldiği nokta. İki yüzlü Avrupa ve ABD'nin içimizdeki maşalarının son marifetleri ise Tunceli

Pülümür'de Kocatepe Karakolu'nda yaptıkları insanlık dışı katliamdır. Burada bizi yönetenlere sesleniyorum. Akan bu kardeş kanını durdurun artık. Halkımızın gözyaşlarını dindirin. Çünkü buna mecbursunuz. Estirilen bu terörün amacı, mekanı ve şekli ne olursa olsun nefretle kınayıp lanetlerken, şehit yavrularımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim" dedi.

(EK-FA-OM-CC-Y)

Kaynak: İHA