Anadolu Adliyesi Haberleri

Anadolu Adliyesi haber, Anadolu Adliyesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Anadolu Adliyesi - 29.05.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 4
Görüntü Dökümü: ------------ -Adliyedeki görüntüleri 29.05.2019 - 14.25 Haber Kodu : 190529124 29.05.2019 - 15.23 Haber Kodu : 190529143 ============================================== 2-AVUKATIN ETEK BOYUNA TEPKİ GÖSTEREN HAKİME SORUŞTURMA Haber: Serpil KIRKESER/İSTANBUL DHA Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) İstanbul Anadolu Adliyesi 2.
Anadolu Adliyesi - 29.05.2019
Bakan Gül: HSK soruşturma başlattı
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Bugün İstanbul Anadolu Adliyesi'nde avukat meslektaşımızın kıyafet tercihi nedeniyle maruz kaldığı çok tatsız, talihsiz ve hukuksuz olayla ilgili olarak Hakimler ve Savcılar Kurulu soruşturma başlattı" dedi.
Anadolu Adliyesi - 29.05.2019
Avukatın etek boyuna tepki gösteren hakime soruşturma
HAKİMLER ve Savcılar Kurulu (HSK) İstanbul Anadolu Adliyesi 2.İş Mahkemesinde avukatın etek boyunu mahkeme tutanağına geçiren hakim hakkında soruşturma başlattı.
Anadolu Adliyesi - 29.05.2019
Avukatın etek boyuna tepki gösteren hakime soruşturma
HAKİMLER ve Savcılar Kurulu (HSK) İstanbul Anadolu Adliyesi 2.İş Mahkemesinde avukatın etek boyunu mahkeme tutanağına geçiren hakim hakkında soruşturma başlattı.
Anadolu Adliyesi - 29.05.2019
AVUKATIN ETEK BOYUNA TEPKİ GÖSTEREN HAKİME SORUŞTURMA
Haber: Serpil KIRKESER/İSTANBUL DHAHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) İstanbul Anadolu Adliyesi 2.İş Mahkemesinde avukatın etek boyunu mahkeme tutanağına geçiren hakim hakkında soruşturma başlattı.
Anadolu Adliyesi - 29.05.2019
TBB'den avukatın etek boyuna tepki gösteren hakimle ilgili açıklama
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanlığınca, İstanbul Anadolu Adliyesi İş Mahkemesinde duruşmada, bir kadın avukatın etek boyuna tepki gösteren hakimin, yargılama yaptığı işi bırakıp, avukatı kılığı kıyafeti yüzünden yargılamaya kalkıştığı, hatta fotoğrafını çekmeye teşebbüs ettiği...
Anadolu Adliyesi - 29.05.2019
Anadolu Adliyesi - 29.05.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 3
TUTANAKLARA YANSIDI Tutanaklara yansıyan tartışmada hakim dosyaya ulaşan bilirkişi raporunu okudu ve avukatlara söz verdi. Söz alan kadın avukat bilirkişi raporuna karşı konuşmaya başladı. Bu sırada hakim, kadın avukatın eteğinin diz üstünden yaklaşık 15 santim yukarıda olduğunu, bu hali ile avukatlık mevzuatına aykırı olduğunu, giyim kuşam etik kurallarına aykırı olduğunu söyledi. Dinleyici sıralarında bulunan 2 avukata da etek boyunun avukatlık hukuku mevzuatına, örfüne uygun olup olmadığı soruldu.2 avukat da etek boyunun avukatlık, hukuka ve örfüne uygun olduğunu, özgürlük alanı ile ilgili olduğundan etek boyuna müdahale edilmemesi gerektiğini belirtti.  HAKİM, ETEK BOYUNUN ÇEKİLMESİNİ İSTEDİ Hakim, baro başkanlığına bildirilmesi için etek boyunun cep telefonu ile fotoğrafının çekilmesini istedi. Kadın avukat ise "Etek boyumun çekilmesini istemiyorum" dedi. Yaşananlar duruşma tutanağına geçti. Hakim, duruşma zaptının bir suretinin İstanbul Baro Başkanlığı'na gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.  Görüntü dökümü: -------------- -Anadolu Adliyesi (Arşiv) -Tutanağın fotoğrafı ============================================== 7- 2 BİN 550 ÖĞRENCİ HAYAL ETTİKLERİ HEDİYELERE KAVUŞTU İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL, Avcılar Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 'Hayallerim Bir Adım Ötede' projesi ile 2 bin 550 öğrencinin hayali gerçekleştirildi.
Anadolu Adliyesi - 29.05.2019
DURUŞMADA KADIN AVUKATLA HAKİM ARASINDA "ETEK BOYU" TARTIŞMASI
KARTAL'da bulunan İstanbul Anadolu 2. İş Mahkemesi'nde görülen bir duruşmada hakim ile kadın avukat arasında "etek boyu" tartışması yaşandı.
Anadolu Adliyesi - 24.05.2019
Dünyanın en büyük adliyesinde ele geçirilen suç eşyaları sergilendi
Dünyanın en büyük adliyesinde ele geçirilen suç eşyaları sergilendi Anadolu Adliyesi'nde güvenliğe takılan suç eşyaları görenleri şaşırttıİSTANBUL - Dünyanın en büyük adliyesi olan Kartal Anadolu Adalet Sarayı'nda 2019 yılı içerisinde adliye girişinde üst aramasında ve araba bagajlarında...
Anadolu Adliyesi - 24.05.2019
KARTAL'DAKİ ANADOLU ADLİYESİNE GİRİŞTE ELE GEÇİRİLEN SUÇ ALETLERİ SERGİLENDİ 2
GÜNDE 40 BİN KİŞİ ADLİYEYE GİRİŞ YAPIYOR Burada basına bir açıklama yapan İstanbul Anadolu Adalet Sarayı Başsavcıvekili Uğur Seçgin, İstanbul Anadolu Adliyesi'nin İstanbul'un 14 ilçesi ve 6 milyon kişiye hizmet verdiğini belirterek, "Adliyemiz birbirine entegre 5 ayrı bloktan oluşmaktadır.
Anadolu Adliyesi - 24.05.2019
Adliyeye girişte ele geçirilen suç aletleri sergilendi
Yüksel KOÇ - Yılmaz BEZGİN / İstanbul DHA - KARTAL'da bulunan Anadolu Adalet Sarayı'nın giriş noktalarında yılbaşından bu yana yapılan aramalarda ele geçirilen 8 bin 500 adet suç aleti basına gösterildi. Çok sayıda bıçak, muşta, motorlu testere, elektro şok cihazları, biber gazı ile birlikte balta, kılıç da ele adliyeye sokulurken ele geçirilen suç aleti  arasında.  Anadolu Adalet Sarayı'nın giriş noktalarında üst ve araç aramalarında yılbaşından bu yana ele geçirilen 8 bin 500 eşyası, E Blok zemin katta bulunan Şehit Mehmet Selim Kiraz Sergi Salonu'nda basına gösterildi.  SAMURAY KILICI BİLE VAR Ele geçirilenler suç aletleri  arasında biber gazı, sopa, çakı ve bıçak sayısının fazlalığı dikkat çekti. Aramalarda bir adet ele geçirilen bir adet motorlu testere de basına gösterildi. Kart görünümlü bıçak, piknik tüpü, samuray kılıcı, benzin bidonları, balta, keser, satır, testere, orak, sahte polis ve jandarma rozetleri de ele geçirilen suç eşyaları arasında.  ÜZERİNDE 'EĞİTİM ŞART' VE "HAYDAR DÖMEN' YAZAN SOPALAR Adliyeye girişte ele geçirilen çok sayıda sopadan birisinin üzerinde "Eğitim şart" diğerinin üzerinde de "Haydar Dömen" yazması dikkat çekti.  GÜNDE 40 BİN KİŞİ ADLİYEYE GİRİŞ YAPIYOR Burada basına bir açıklama yapan İstanbul Anadolu Adalet Sarayı Başsavcıvekili Uğur Seçgin, İstanbul Anadolu Adliyesi'nin İstanbul'un 14 ilçesi ve 6 milyon kişiye hizmet verdiğini belirterek, "Adliyemiz birbirine entegre 5 ayrı bloktan oluşmaktadır.
Anadolu Adliyesi - 24.05.2019
ADLİYEYE GİRİŞTE ELE GEÇİRİLEN SUÇ ALETLERİ SERGİLENDİ
Haber: Yüksel KOÇ - Kamera: Yılmaz Bezgin / İstanbul DHA Kartal'da bulunan Anadolu Adalet Sarayı'nın giriş noktalarında yılbaşından bu yana yapılan aramalarda ele geçirilen 8 bin 500 adet suç aleti basına gösterildi. Çok sayıda bıçak, muşta, motorlu testere, elektro şok cihazları, biber gazı ile birlikte balta, kılıç da ele adliyeye sokulurken ele geçirilen suç aleti  arasında.  Anadolu Adalet Sarayı'nın giriş noktalarında üst ve araç aramalarında yılbaşından bu yana ele geçirilen 8 bin 500 eşyası, E Blok zemin katta bulunan Şehit Mehmet Selim Kiraz Sergi Salonu'nda basına gösterildi.  SAMURAY KILICI BİLE VAR Ele geçirilenler suç aletleri  arasında biber gazı, sopa, çakı ve bıçak sayısının fazlalığı dikkat çekti. Aramalarda bir adet ele geçirilen bir adet motorlu testere de basına gösterildi. Kart görünümlü bıçak, piknik tüpü, samuray kılıcı, benzin bidonları, balta, keser, satır, testere, orak, sahte polis ve jandarma rozetleri de ele geçirilen suç eşyaları arasında.  ÜZERİNDE 'EĞİTİM ŞART' VE "HAYDAR DÖMEN' YAZAN SOPALAR Adliyeye girişte ele geçirilen çok sayıda sopadan birisinin üzerinde "Eğitim şart" diğerinin üzerinde de "Haydar Dömen" yazması dikkat çekti.  GÜNDE 40 BİN KİŞİ ADLİYEYE GİRİŞ YAPIYOR Burada basına bir açıklama yapan İstanbul Anadolu Adalet Sarayı Başsavcıvekili Uğur Seçgin, İstanbul Anadolu Adliyesi'nin İstanbul'un 14 ilçesi ve 6 milyon kişiye hizmet verdiğini belirterek, "Adliyemiz birbirine entegre 5 ayrı bloktan oluşmaktadır.
Anadolu Adliyesi - 23.05.2019
Vefat Eden Hakim İçin Bakırköy Adliyesinde Tören
Haber: Serpil KIRKESER / Kamera: İSTANBUL DHA Kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Bakırköy 13. Asliye Ceza Hakimi Lale Yıldız (52) için adliyede tören düzenlendi. Bakırköy Adalet Sarayı'nın bahçesinde düzenlenen törene Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, hakim, savcılar ile adliye personeli katıldı. Törende konuşan Başsavcı Sırrı Topluyıldız, "Hakim Lale Hanım'ı önceki çalıştığım yerden tanıyorum. Çok güzel bir insandı. İyi bir hakimdi. Hak ve adaleti dağıtma endişesi taşıyan, bu şekilde çalışan bir kardeşimizdi. Genç yaşta kalp rahatsızlığı nedeniyle uzun süre tedavi gördü. Dün de hakkın rahmetine kavuştu. Çok zor bir hayatı oldu. Hakime Hanım ile Anadolu Adliyesi'nde beraberdik.
Anadolu Adliyesi - 23.05.2019
Dha İstanbul Bülteni - 3
Görüntü dökümü: ------------------------ -(GÜVENLİK KAMERASI) -Taşlarla kepenkleri kırmaları -İKİTELLİ -Hırsızların araçla gelmeleri -Güvenlik görevlisinin kabinine girmesi -Diğerlerinin içeri yönelmesi -ESENYURT -İçeri girmeleri  -Yaptıkları hırsızlıklar -Benzinlikten kaçmaları -(AKTÜEL GÖRÜNTÜLER) -Şüphelilerin emniyetten çıkışı -Genel ve detaylar ================================================= 7- VEFAT EDEN HAKİM İÇİN BAKIRKÖY ADLİYESİNDE TÖREN  Haber: Serpil KIRKESER  /  Kamera: İSTANBUL DHA Kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Bakırköy 13. Asliye Ceza Hakimi Lale Yıldız (52) için adliyede tören düzenlendi.  Bakırköy Adalet Sarayı'nın bahçesinde düzenlenen törene Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız,  İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, hakim, savcılar ile adliye personeli katıldı. Törende konuşan Başsavcı Sırrı Topluyıldız, "Hakim Lale Hanım'ı önceki çalıştığım yerden tanıyorum.  Çok güzel bir insandı. İyi bir hakimdi. Hak ve adaleti dağıtma endişesi taşıyan, bu şekilde çalışan bir kardeşimizdi. Genç yaşta kalp rahatsızlığı nedeniyle uzun süre tedavi gördü. Dün de hakkın rahmetine kavuştu.  Çok zor bir hayatı oldu. Hakime Hanım ile Anadolu Adliyesi'nde beraberdik.
Anadolu Adliyesi - 23.05.2019
Vefat Eden Hakim İçin Bakırköy Adliyesinde Tören
Haber: Serpil KIRKESER  /  Kamera: İSTANBUL DHA Kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Bakırköy 13. Asliye Ceza Hakimi Lale Yıldız (52) için adliyede tören düzenlendi.  Bakırköy Adalet Sarayı'nın bahçesinde düzenlenen törene Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız,  İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, hakim, savcılar ile adliye personeli katıldı. Törende konuşan Başsavcı Sırrı Topluyıldız, "Hakim Lale Hanım'ı önceki çalıştığım yerden tanıyorum.  Çok güzel bir insandı. İyi bir hakimdi. Hak ve adaleti dağıtma endişesi taşıyan, bu şekilde çalışan bir kardeşimizdi. Genç yaşta kalp rahatsızlığı nedeniyle uzun süre tedavi gördü. Dün de hakkın rahmetine kavuştu.  Çok zor bir hayatı oldu. Hakime Hanım ile Anadolu Adliyesi'nde beraberdik.
Anadolu Adliyesi - 09.05.2019
Pendik'te Genç Kadına Dehşeti Yaşattılar
Emniyete götürülen Sedat A. işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildiği İstanbul Anadolu Adliyesi'nde çıkartıldığı Nöbetçi 5.
Anadolu Adliyesi - 09.05.2019
İstanbul - Pendik'te Genç Kadına Dehşeti Yaşattılar
Emniyete götürülen Sedat A.  işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildiği İstanbul Anadolu Adliyesi'nde çıkartıldığı Nöbetçi 5.
Anadolu Adliyesi - 07.05.2019
Kadıköy'deki Cinayet
Şüpheli daha sonra Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.
Anadolu Adliyesi - 28.04.2019
Gasp Zanlısı Tutuklandı
Emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adliyesi'ne sevk edilen şüpheli tutuklandı.
Anadolu Adliyesi - 25.04.2019
Adliyenin Emanet Deposunda Tutulan Deliller Basına Gösterildi-2
İlker Başbuğ'un boru parçası dediği lav silahı da depoda bulunuyor Haber: Yüksel KOÇ - Kamera: Yılmaz BEZGİN / İstanbul DHA İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, yıllardır adli emanette tutulan binlerce davanın yüzbinlerce delilinin tutulduğu adli emanet depolarının kapılarını basına açtı. Adli emanet deposunda İlker Başbuğ'un boru parçası dediği Poyrazköy davasının delili olan lav silahı, Çiftlikbank soruşturmasının delili olan bitcoin üreten makineler, çeşitli davaların delili olan silahlar tutuluyor. Soruşturmalarda ele geçirilen 76 milyon 337 bin TL, 273 bin Euro ve 214 bin Dolar ise bankalarda tutuluyor. SUÇ EŞYALARININ TUTULDUĞU DEPOLARA YÜZ TANIMA VE ANAHTARLA GİRİLİYOR İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, yılladır adli emanette tutulan binlerce davanın onlarca yüzbinlerce delilinin tutulduğu, bir başsavcı vekili ve iki savcın denetiminde, 23 personel tarafından idare edilen 18 depodan oluşan Adli Emanet Bürosu'nun kapılarını basına açtı. Adli Emanet Bürosu'ndan sorumlu Cumhuriyet Savcısı Semih Akça, "Burası dünyanın en büyük adliyesi olan İstanbul Anadolu Adliyesi'nin emanet bürosunun önü.
Anadolu Adliyesi - 25.04.2019
Dha İstanbul - Adliyenin Emanet Deposunda Tutulan Deliller Basına Gösterildi
Adli Emanet Bürosu'ndan sorumlu Cumhuriyet Savcısı Semih Akça, "Burası dünyanın en büyük adliyesi olan İstanbul Anadolu Adliyesi'nin emanet bürosunun önü.
Anadolu Adliyesi - 19.04.2019
İstanbul-   Melih'in Başına Kalas Düştüğü Yerde Keşif Yapıldı
Haber-Kamera: Cengiz ÇOBAN-İsa ALMAÇAYIR-İSTANBUL-DHA Ümraniye'de çatısı yenilenen binanın önünde dondurma yerken başına kalas düşmesi sonucu hayatını kaybeden Melih Güngör (11) 'ün ölümüne ilişkin keşif yapıldı Olay 25 Nisan saat 15.45'te Ümraniye Esenkent Mahallesi'nde meydana geldi. 6. sınıf öğrencisi Melih, arkadaşlarıyla birlikte çatı yenileme çalışması yapılan iki katlı binanın yakınında kaldırım üzerinde dondurma yiyip sohbet ediyordu.  Bir anda binadan Melih'in başına kalas düştü. Hastaneye götürülen Melih, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili Kartal Anadolu Adliyesi 69.
Anadolu Adliyesi - 14.04.2019
İktisatçı-Yazar Mustafa Sönmez Serbest Bırakıldı
Haber: Yüksel KOÇ / İstanbul DHA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan iktisatçı yazar Mustafa Sönmez, adliyedeki savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince, gece gözaltına alınan Sönmez'in buradaki işlemleri tamamlandı. Sönmez, emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.
Anadolu Adliyesi - 14.04.2019
İktisatçı-Yazar Mustafa Sönmez Serbest Bırakıldı
Yüksel KOÇ / İSTANBUL DHA-CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan iktisatçı yazar Mustafa Sönmez, adliyedeki savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince, gece gözaltına alınan Sönmez'in buradaki işlemleri tamamlandı. Sönmez, emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.
Anadolu Adliyesi - 14.04.2019
İktisatçı-Yazar Mustafa Sönmez Serbest Bırakıldı
Haber: Yüksel KOÇ / İstanbul DHA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan iktisatçı yazar Mustafa Sönmez, adliyedeki savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince, gece gözaltına alınan Sönmez'in buradaki işlemleri tamamlandı. Sönmez, emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.
Anadolu Adliyesi - 14.04.2019
İktisatçı-yazar Mustafa Sönmez Gözaltına Alındı
SOSYAL medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan iktisatçı yazar Mustafa Sönmez, adliyeye sevk edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince, gece gözaltına alınan Sönmez'in buradaki işlemleri tamamlandı. Sönmez, emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.
Anadolu Adliyesi - 14.04.2019
İktisatçı- Yazar Mustafa Sönmez Gözaltına Alındı
Sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan iktisatçı yazar Mustafa Sönmez, adliyeye sevk edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince, gece gözaltına alınan Sönmez'in buradaki işlemleri tamamlandı. Sönmez, emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Anadolu Adliyesi Haberleri | Anadolu Adliyesi Haber - Haberler - Sayfa 7 - Anadolu Adliyesi haberleri, son dakika anadolu adliyesi haber ve gelişmeleri burada. Mersin Barosu'ndan avukatın etek boyuna tepki gösteren hakime kınama.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.4.2021 15:17:29. #1.15#

title