TBMM'de İntihar Girişiminde Bulunan Vatandaş, İkna Edildi

TBMM Halkla İlişkiler binasının çatısına çıkan bir vatandaş, intihar girişiminde bulundu. Çatıya çıkan vatandaş, milletvekilleri tarafından ikna edildi.

14.11.2018 13:24

TBMM Halkla İlişkiler binası çatısına çıkan bir kişi intihar girişiminde bulundu. Aşağıda branda gerilerek tedbir alınırken polis şahsı ikna etmeye çalıştı. Milletvekillerinin girişimleri ile çatıya çıkan vatandaş ikna edildi.

AK PARTİ'Lİ VEKİLLE GÖRÜŞMEK İSTEDİ

İntihar girişiminde bulunan kişinin AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ile görüşmek istediği ancak, Vekil'in Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görevi nedeniyle görüşemediği kaydedildi. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti'li yetkililer, "İntihar etmek isteyen vatandaşımız makamımıza ulaşmış ve vekilimiz ile görüşmek istediğini iletmiştir. Biz de her vatandaşımıza olduğu gibi ilgili kişiye de randevu vererek, kendisini makamımızda ağırladık. İlgili sahsın talebini aldık, Sn. Vekilimizin Plan ve Bütçe Komisyon Toplantısı'nda olması sebebi ile yüz yüze görüşme konusu için de uygun bir zamanda kendisine haber vermek üzere sahsı makamımızdan uğurladık. Ancak sonrasında böyle bir durum yaşandı ve Sn. Vekilimizin şahsi atağı ile kolundan yakalanarak intihar girişimini sonlandırması sağlandı." dedi.

SAFFET SANCAKLI İKNA ETTİ

Olaya müdahale eden AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, intihar girişiminde bulunan vatandaşa 10 bin lira vermeyi teklif etti. Vatandaş, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı tarafından ikna edildi.

Olay yerinden ilk görüntüler;