Şirket Bilgisayarlarınızı Hp ile Değiştirin

Şirketlerin eski bilgisayarlarını Intel'in yepyeni işlemcileri ile güçlendirilmiş HP bilgisayarlarla değiştirebileceği Geri Satın Alma Programı'nı hayata geçiren HP, superdonusum.com sitesi üzerinden yapılacak başvuruları bekliyor.

08.11.2017 17:30

Şirketlerin eski bilgisayarlarınıIntel'in yepyeni işlemcileri ile güçlendirilmişHPbilgisayarlarla değiştirebileceğiGeri Satın Alma Programı'nı hayata geçirenHP,sitesi üzerinden yapılacak başvuruları bekliyor. Bu süper teklif ile şirketlerin yapmaları gereken tek şey internet sitesine girerek en az 10 adet olmak üzere mevcut şirket bilgisayarlarının marka ve özellik listesini iletip eski bilgisayarlarının toplam değerlerini anında hesaplamak. Sonrasında ise HP, şirketlerle iletişime geçip yeni bilgisayarları için ihtiyaçlarını birlikte belirleyebileceği bir hizmet sunuyor.

HP bilgisayarlar geliyor, eskileri teslim alınıyorHP'nin satış teklifinin onaylanmasının ardından yeni HP bilgisayarlar şirketlerin ofisine gönderilirken eski bilgisayarlar da teslim alınıyor. Servis sağlayıcı firma tarafından yapılan fiziksel kontrolden sonra eski bilgisayarların içindeki bilgiler ücretsiz olarak güvenle silinip sertifikaları şirketlere teslim ediliyor.

https://www.youtube.com/watch'v=TVBFpabm2Lw

Fiziksel kontrolden sonraki 30 gün içerisinde yapılan ödemeyle şirketler yeni satın alacaklarıHPbilgisayarlarını fonlama şansını elde ediyor. Böylece hem şirketler eskiyen bilgisayarları yenilerken kazanıyor hem de ekipleri son teknoloji HP bilgisayarla çalışıyor.Süper dönüşüm kampanyası ile toplanan eski bilgisayarlar ömürlerini tamamlamışlarsaHP Gezegen Ortaklığı Geri Dönüşüm Programıkapsamında lisanslı tesislere gönderilip geri dönüştürülerek ekonomiye yeniden kazandırılıyor. Böylece HP sürdürülebilirlik ve çevreyi korumaya katkıda bulunuyor. Geri dönüşüm ile hammaddelerin ekonomiye geri katılmasının önemine dikkat çekenHP,Gezegen Ortaklığı Programıkapsamında Türkiye dahil 73 ülkede ömrünü tamamlamış kartuş/toner ve donanımları kurumsal müşterilerinden ücretsiz olarak toplayıp lisanslı tesislerde geri dönüşüme gönderiyor.

Kurumlar ve şirketler Gezegen Ortaklığı Programı'ndan internetten bir talep formu doldurarak faydalanabilirken Gezegen Ortaklığı Programı'nın başladığı 1987 yılından bu yana küresel olarak toplamda 1 milyar tondan fazla e-atık ve sarf malzemesini geri dönüştürüldü. Bugüne kadar HP Geri Dönüşüm Programı ile geri dönüştürülmüş plastikten2,7 milyar kartuşüretildi. Geri dönüştürülmüş plastikten üretilen kartuşun karbon ayaz izi%33daha azken, HP geri dönüştürülmüş plastikten kartuş üretimi ile fosil yakıt tüketimini%54, su tüketimini%75azalttı.

Kaynak: Shiftdelete