Kadınlar Emıtt Fuarına Damgasını Vurdu

Kadınlar Emıtt Fuarına damgasını vurdu Şarkı besteleyen kadınlar Fuarı şenlendirdilerDÜZCE - Bu yıl 22'ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Seyahat ve Turizm Fuarı'nda kadınlar damgasını vurdu.

25.01.2018 18:02

Kadınlar Emıtt Fuarına damgasını vurdu

Şarkı besteleyen kadınlar Fuarı şenlendirdiler


DÜZCE - Bu yıl 22'ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Seyahat ve Turizm Fuarı'nda kadınlar damgasını vurdu.

İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezinde bu yıl 22'nci kez düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Seyahat ve Turizm Fuarı'nda Akçakoca'lı kadınlar damgasını vurdu.

Yerli ve uluslararası binlerce turizm ve seyahat acentesi ile girişimcilerin katıldığı fuarda Akçakoca'nın yerel özellikleri, sosyal aktiviteleri, tarım ürünleri ve turizm merkezleri tanıtımında Akçakoca tarihi mahallesi yukarı mahallesinden özel yöresel kıyafetleriye fuara gelen genç yaşlı kadınlar fuarı şenlendirdi. Davullu zurnalı kendileri tarafından besledikleri Akçakoca şarkısını seslendirdiler. Fuara katılan katılımcılar ve vatandaşlar kadınları seyrederek alkışladılar. Yaşlı ve genç kadınlardan oluşan 50 kişilik grup fuar alanında Akçakoca şarkısını tüm reyonlarda seslendirdiler.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, "Kadınlarımız Akçakoca'yı tüm dünyaya tanıtmak için tüm güçlerini kullanıyorlar ve bizlerde destek veriyoruz" dedi.

Kadınlar ise, "Yukarı mahalle tarihi Pazar esnaflarıyız. 10 dakika içinde şarkı besteleyerek 15 gün boyunca alıştırma yaptık. Birlikte bu eseri gerçekleştirdik" ifadelerini kullandılar.

Kaynak: İHA