İntikam Buluşmasıymış !

İstanbul Bahçelievler'deki bir AVM'ye geçtiğimiz günlerde düzenlenen çete operasyonunun perde arkası ortaya çıktıİstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, 2 Kasım Perşembe akşamı Bahçelievler'deki bir alışveriş merkezinde organize suç örgütü "Şirinler" çetesine...

08.11.2017 15:26

İstanbul Bahçelievler'deki bir AVM'ye geçtiğimiz günlerde düzenlenen çete operasyonunun perde arkası ortaya çıktı


İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, 2 Kasım Perşembe akşamı Bahçelievler'deki bir alışveriş merkezinde organize suç örgütü "Şirinler" çetesine yönelik operasyon düzenlemiş, baskında örgüt lideri 'Max' lakaplı Mehmet Sabri Şirin'in de aralarında olduğu 8 şüpheli gözaltına alınmıştı. Devam eden soruşturmada 5 kişi daha yakalanmıştı. Emniyetteki sorguları süren şüphelilerle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.


Yakalanan zanlıların, önceki yıllarda İstanbul'da öldürülen Azeri mafya lideri Rövşen Canıyev suikastının intikamı için Azerbaycan'dan Türkiye'ye gelen Canıyev'in kardeşi Namık Canıyev'in de aralarında olduğu 4 Azeri ile 5 milyon dolara anlaşmak üzere buluştukları iddia edildi. İntikam planı için "Şirinler" çetesiyle anlaşmak üzere Bakü'den İstanbul'a gelen Azerbaycan uyruklu 4 şüphelinin de aralarında bulunduğu 13 kişi gözaltına alınırken, 9 silaha da el konuldu.


İstanbul Emniyet Müdürlüğünde gözaltında bulunan şüphelilerin sorgusu devam ediyor.


(Sadık Kahraman/İHA)

Kaynak: İHA