İnegöl Protokolü Mobilyacıları Yalnız Bırakmadı

CNR EXPO Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrarken, fuara katılan firmaların yarısını İnegöllü mobilyacılar oluşturdu.

25.01.2018 17:55

CNR EXPO Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrarken, fuara katılan firmaların yarısını İnegöllü mobilyacılar oluşturdu. İnegöl protokolü mobilyacıları fuarda yalnız bırakmadı.


Bu yıl 14'üncü kez düzenlenen ve 23 Ocak Salı günü ziyaretçilerine kapılarını açan Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB), mobilya şölenine sahne oluyor. İnegöl'ün damga vurduğu fuar hem iştirakçileri, hem ziyaretçileri memnun ederken, Belediye Başkanı Alper Taban, fuardaki İnegöllü firmaların stantlarını ziyaret etti. Kaymakam Ali Akça, İTSO Başkanı Metin Anıl, İTSO Meclis Başkanı Sadık Gülerer ile bazı AK Partili meclis üyelerinin de katıldığı fuar ziyaretinde, ilçeyi temsil eden firmalar ziyaret edilerek hayırlı kazançlar dilekleri iletildi.


524 firmanın yaklaşık 200'ünün İnegöllü firmalardan oluştuğu fuarda, protokol üyeleri İnegöllü mobilyacıların stantlarını ziyaret ederek memnun kalıp kalmadıklarına dair değerlendirmeler de yaptı. Ayrıca firmalara ziyaretler sırasında hediyeler takdim edildi.


Fuar ziyareti sırasında bir değerlendirme yapan İTSO Başkanı Metin Anıl, İnegöl'ün sahip olduğu müteşebbis ruh ile Türkiye'ye örnek olduğunu ve yüksek katma değerli üretimi ile yıllardır cari fazla verdiğini söyledi. İnegöl'de Türkiye'nin ilk ilçe OSB'sinin ve Türkiye'deki ilk Ağaç İşleri ve Mobilya İhtisas OSB'sinin kurulduğunu söyleyen Metin Anıl, İnegöl ekonomisinde önemli bir paya sahip olan mobilya sektörünün gelişmesi için çaba harcadıklarını belirterek şöyle konuştu:


"Bu fuarda sektördeki birçok yenilik vitrine çıkartılıyor. Ülkemizdeki ve dünyadaki trendlerinin belirlenmesine katkı yapıyor. Ayrıca İnegöl'deki mobilya sektörünün gelişimi ilçemizin ihracatı ve bu sektörden beslenen diğer iş alanlarının da büyümesine katkı sağlıyor" dedi.


İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise fuarların alıcı ile satıcıyı buluşturan en önemli organizasyonlar arasında halen ilk sırada geldiğini söyledi. Taban, İnegöl'ün uzun yıllardır bu alanda çok önemli organizasyonlar yaptığını belirterek, "İnegöl Belediyesi olarak mobilya sektörünü çok önemsiyoruz. Bugün de bu önemli organizasyonda kendilerini yalnız bırakmak istemedik. Kaymakamımız ve Ticaret Odası Başkanımız ile İnegöllü firmalarımızı gezip selam veriyoruz. Belki atladığımız firmalar olabilir çünkü İnegöl'den gerçekten çok fazla iştirak var. Bu sevindirici bir durum. Uğrayamadıklarımız da haklarını helal etsinler" dedi. - BURSA

Kaynak: İHA