Hayvan Hırsızları Jandarma Tarafından Yakalandı

Afyonkarahisar’da 7 ayrı hayvan hırsızlığı olayının firari şüphelisi olarak aranan 8 kişi jandarma ekiplerince yakalandı.

25.01.2018 18:19

Afyonkarahisar'da 7 ayrı hayvan hırsızlığı olayının firari şüphelisi olarak aranan 8 kişi jandarma ekiplerince yakalandı.


Çay İlçesine bağlı Yeşilyurt Köyünde jandarma ekiplerince yapılan çalışmalar sonucu 7 ayrı hırsızlık suçundan aranan 7 firari şüphelinin yakalandığı bildirildi. Jandarmadan konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Güvenlik güçlerimiz tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde; Afyonkarahisar ili genelinde büyükbaş hayvan hırsızlığı suçunu örgütlü olarak işledikleri tespit edilen ve farklı dönemlerde meydana gelen 7 ayrı hırsızlık olayının firari şüphelisi olan şahıslara yönelik olarak Çay İlçesine bağlı Yeşilyurt Köyünde icra edilen operasyon neticesinde, 8 şüpheli şahıs olayda kullandıkları 1 adet araç ile birlikte yakalanmışlardır. Yakalanan şüphelilerden 7'si, çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak Bolvadin Kapalı Cezaevine teslim edilmiş, 1 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır" denildi. - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İHA