Dursun Özbek Yabancı Konusunda Yapılacak Değişiklik Söz Konusu Değil

Dursun Özbek Yabancı konusunda yapılacak değişiklik söz konusu değilKendilerinden takım bulmalarını istemiştikGalatasaray'a en faydalı transferi yapmak için hep birlikte konuşuyoruzHakemlerin performansları konusunda gerekli şikayetleri yaptıkSERHAN TÜRK İSTANBUL,(DHA)Galatasaray Başkanı...

08.11.2017 17:37

Dursun Özbek Yabancı konusunda yapılacak değişiklik söz konusu değil


Kendilerinden takım bulmalarını istemiştik


Galatasaray'a en faydalı transferi yapmak için hep birlikte konuşuyoruz


Hakemlerin performansları konusunda gerekli şikayetleri yaptık


SERHAN TÜRK İSTANBUL,(DHA)


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Kasım ayı Divan Kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Dursun Özbek, son günlerde futbol kamuoyunda en çok konuşulan konulardan biri olan yabancı konusuyla ilgili, Kısa vadede çözüm üretilmesi çok zor. Yapılan sözleşmelerin neticesinde kulüplerin zarara uğramaması gerekiyor diye konuştu.


Milli aranın ardından Medipol Başakşehir'in konuğu olacak Galatasaray'da bu maçla ilgili açıklamalarda bulunan Özbek, Karşılaşmaya en iyi şekilde hazırlanacağız. Milli takımlara giden ve kart cezalı futbolcularımız var. Tudor, Başakşehir maçı için en iyi takımı kuracaktır ifadelerini kullandı.


Tranbzonspor maçında gördüğü kırmızı kart sebebiyle 3 maç ceza alan Feghouli'ye verilen ceza ile ilgili de konuşan Dursun Özbek, Sofiane Feghouli'nin cezasına itiraz ettik ve neticeyi yarın göreceğiz dedi.


GALATASARAY'A EN FAYDALI TRANSFERİ YAPMAK İÇİN HEP BİRLİKTE KONUŞUYORUZ


Galatasaray'ın eski kaptanı ve oyuncusu Arda Turan'ın transferiyle iligli sorularada cevap veren Başkan Özbek, Transfer hakkında konuşmak yanlış olur. Daha çok erken. Çok süremiz var. Scout ve Tudor ile görüşüyoruz. Galatasaray'a en faydalı transferi yapmak için hep birlikte konuşuyoruz. Tudor ile sürekli görüşme yapıyoruz. Sadece transfer ile ilgili konuşmuyoruz dedi.


KENDİLERİNDEN TAKIM BULMALARINI İSTEMİŞTİK


Dursun Özbek, sezon başında kadro dışı kalan futbolcular için ise Tudor ile konuşacağız. Daha önce kendilerinden takım bulmalarını istemiştik. Ancak devre arasında daha müsait bir ortam olacak diye konuştu.


YABANCI KONUSUNA KISA VADEDE ÇÖZÜM ÜRETİLMESİ ÇOK ZOR


A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun yabancı sayısıyla ilgili yaptığı açıklamalarla ilgili de konuşan Dursun Özbek, Yabancı konusunda yapılacak değişiklik söz konusu değil. Ligler şu anda belli statü çerçevesinde yürüyor. Lucescu'nun ifadelerinin kişisel olduğunu düşünüyorum. Konunun muhatabı Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği'dir. Federasyon başkanı ile yaptığımız toplantılarda bu konunun inceleneceği gündeme gelmiştir. Kısa vadede çözüm üretilmesi çok zor. Yapılan sözleşmelerin neticesinde kulüplerin zarara uğramaması gerekiyor. Kulüpler Birliği olarak önümüzdeki hafta toplanacağız şeklinde konuştu.


Ligde geride kalan 11 haftada hakemlerin performansları konusunda gerekli şikayetleri Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'na yaptıklarını belirten Özbek, Belki hakemlerin daha iyi eğitilmesine gerek var. İnşallah hatalar daha az olur ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA