Didim Esnaf Odasında İlk Aday Şerif Erul Oldu

Didim Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Erul düzenlediği basın toplantısıyla oda genel kurulunda başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

08.11.2017 14:57

Didim Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Erul düzenlediği basın toplantısıyla oda genel kurulunda başkanlığına aday olduğunu açıkladı.


Didim Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Erul, Oda Başkanlığına adaylığını açıkladı. İlçedeki bir kafede düzenlenen basın toplantısına Erul'a Oda yönetim kurulu listesinde yer alacak olan Nihat Özçevik ile Aslan Balakan'da eşlik etti.


Erul açıklamasında ilk olarak kendini tanıtarak esnafın sesi olmak için yola çıktıklarını belirtti. Erul "Ben Yönetim Kurulu üyesi olarak bulunduğum zaman içerisinde Didim de bulunan esnaf arkadaşlarımın sıkıntılarını vakıf oldum. Bunun bilinci ile hareket ederek Esnaf ve Sanatkar arkadaşlarımızın istek ve talepleri doğrultusunda esnaf ve sanatkarlar odası başkan adayı olmaya karar verdim. Bizler çıktığımız bu yolda daha fazla hizmet etmeye ve esnafın sesi olmaya geliyoruz" dedi.


Kurucu Oda Başkanı ile mevcut oda Başkanına hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Erul Didim esnafı için değişim ve yeniliğin zamanı geldiğini hatırlatarak "Zaman değişim ve yenilik zamanı Bizler Didim'de sorun odaklı değil çözüm odaklı çalışarak esnafın yanında olacağız. Bu söylediklerimiz lafla değil icraatlarla olacak. İcraatlarımızdan ilki de yönetim anlayışımızı değiştirerek yapacağız. Burada ilk icraatımız odamızın kurulduğu günden bu yana yönetim kurulunda bir bayan arkadaşımızın olmaması Bizler bu dönem odamızda hem asil hem de yedek yönetim kurulunda bir bayan arkadaşımızla yola çıktı. Geniş katılımlı toplantıda diğer arkadaşlarımızla birlikte da kamuoyuna tanıtacağız. Çünkü biz biliyoruz ki kadının olduğu yerde güzellik, emek ve disiplin olur. Bu noktada eğer seçilirsek Didim'de ilki yapacağız ve odamız yönetiminde bir bayan arkadaşımızla odamızı birlikte yöneteceğiz."dedi.


Erul, bazı hizmet ve projelerinden de bahsederek; "Dediğimiz gibi değişim ve yenilik sloganıyla çıktığımız bu yolda bizler sıkça esnaf ziyaretleri yaparak onların yanında olduğumuzu sorunlarının takipçisi olacağımızı bir kez daha yenilemek istiyorum. Bunlar lafla değil icraatlarla olacak. Günümüz dünyasında sosyal medyanın gücü ortada; sadece üyelere mesaj atarak bilgilendirmenin yanı sıra sosyal medyayı da kullanarak hem sorunlarını takip etme hem de anlık bilgilendirmelerde bu gücü odamız bünyesinde kullanacağız.Aylık yada 3'er aylık periyotlarla esnaflarımızla karşılıklı belirlediğimiz gün ve yerlerde toplantılar yaparak sorunların ne olduğu ve nasıl adım atılması noktasında fikir toplantıları yapacağız. Odamızın başlattığı ve süren projeleri var. Bunların devamı bizim dönemimizde de devam edecek. Sadece kurslar üzerine değil Avrupa Birliği projeleri, GEKA destekli kurslar, hatta Kalkınma ajanslı projeleri de araştırıp, esnaflarımız hangi yönde nasıl katkı sağlayabilirizi araştıracağız. Odamızı sadece üyeden para alan ve rutin toplantılar yapan oda değil günü ve çağı takip eden oda haline gelecek. Bu süreçte bizler bunları sadece yönetim olarak değil esnafımızın ve siz değerli basın mensuplarının öneri ve eleştirileri de bizlere yön verecektir. Bu süreçte hazırladığımız projeleri ve çalışmaları sadece Didim ölçeğinde değil, Aydın'daki bağlı olduğumuz Esnaf Odalarımız birliğimizle işbirliği yaparak ve onlarında desteklerini alacağımızı da bildirmek istiyorum" dedi.


Didim'in gelişmesi noktasında girişimi başlatılan tüm çalışmaları yakından takip ettiklerini ve bu noktada göreve seçilmeleri durumunda bu projelere de gerekli her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti. - AYDIN

Kaynak: İHA