Aktüel Bursa'da Boya Fabrikasında Patlama ve Göçük: 5 Ölü, 4 Yaralı

Bursa'nın Gürsu ilçesindeki bir boya fabrikasında patlama ve göçük meydana geldi.

08.11.2017 14:21

Bursa'nın Gürsu ilçesindeki bir boya fabrikasında patlama ve göçük meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre 5 işçi yaşamını yitirdi, 5 kişi de yaralandı. Bugün saat 11. 49 sıralarında Gürsu ilçesindeki organize sanayi bölgesindeki bir boya fabrikasında buhar kazanında patlama meydana geldi. Patlamanın ardından fabrikada göçük oluştu. Bölgeye çok sayıda itfaiye, AFAD ekibi, ambulanslar sevk edildi. Enkaz yığınına dönen fabrika alanında tam bir can pazarı yaşandı. Hemen harekete geçen ekipler, ilk etapta enkaz altından 2 yaralı çıkarıldı. Ekiplerin çalışmaları sürdükçe bilanço ağırlaştı.


Bölgeye gelip, çalışmalar hakkında bilgi alan Bursa Valisi İzzetttin Küçük'ün açıklamasına göre patlamada 5 işçi yaşamını yitirdi. Olayda 4 işçinin de yaralandığı bildirildi. Yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.


Enkaz altında başka kişilerin olup olmadığının araştırması sürerken, patlamanın etkisiyle çevredeki fabrikalar ve otomobiller de büyük hasar gördü.


BİNA TAMAMEN YIKILDI


Bursa'nın merkez Gürsu ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Gökkuşağı Boya imalathanesinde bugün saat 10.49'daki patlamanın buhar dairesinde meydana geldiği belirlendi. Binanın tamamen yıkıldığı, çevredeki çok sayıda aracın kullanılamaz hale geldiği patlama sonrasında 5 kişinin öldüğü, 4 kişinin ise yaralandığı, yaralılar arasında durumu ağır olanların da bulunduğu bildirildi.


Bursa Valisi İzzettin Küçük olay yerinde, ilgililerden bilgi aldı. Yetkililer olay sırasında buhar kazanın bulunduğu bölümde 9 işçi ve bazı müştürilerin olduğunu söyledi.


Berktuğ ÖNCÜ/-Enver Fatih TIKIR-BURSA, (DHA)-


===================================================


(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA