15 Dakikada 48 Manisalı Donör Oldu

MANİSA Büyükşehir Belediyesi ve Manisa İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle Kornea'nın Sesi konseri düzenlendi.

08.11.2017 16:49

3-9 Kasım Organ Bağışı dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katılan Manisalılar, 15 dakikalık konser arasında 48 kişinin doku ve organ bağışı yaparak, anlamlı bir çalışmaya imza attı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu, Kornea'nın Sesi konserine ev sahipliği yaptı. Konsere Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Bayrakcı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergün Aksoy, Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğretim üyeleri ve sağlık çalışanarı katıldı.

AŞIK VEYSEL'DEN İLHAM ALARAK YOLA ÇIKTI

Ege Üniversitesi Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Sait Eğrilmez ile kornea nakli yapılan TRT Ses Yarışması birincisi Cem Cansız, Özgün Düzgün, görme engelli sanatçı Mazlum Acar, Ege Üniversitesi Konservatuvarı Öğretim Üyesi Senem Ersin Genç'ten oluşan Kornea'nın Sesi grubu sahne aldı. Aşık Veysel'i kendisine rehber edindiklerini belirten Sait Eğrilmez, 2009'da kurdukları grupla, bugüne kadar Doku ve Organ Bağışına dikkat çekmek için bir çok konser verdiklerini söyledi.

ORGAN BAĞIŞI İÇİN DONÖR OLDULAR

İki bölümden oluşan konsere verilen 15 dakikalık arada, Manisalılar yüce gönüllüğünü bir kez daha gösterdi. 48 vatandaşımız Doku ve Organ Bağışında bulundu. Konserin sonunda organ bağışı konusunda çalışmalar yapan çeşitli hastanelerin müdürlerine teşekkür belgeleri verildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları da konserin düzenlenmesinde emeği geçen Kornea'nın Sesi grubuna çiçek ve plaket takdiminde bulundu ve teşekkür etti.

Kaynak: Bültenler